Waste to Code

Waste to Code

Прапор Туреччнини

Період впровадження проєкту:

2019 – триває

Завдання:

Оскільки технології дуже швидко змінюються, коротшими стають життєві цикли продуктів. Пристрої застарівають щороку. Кількість електронних відходів стрімко зростає, і це серйозна екологічна проблема. Домашні електронні відходи містять небезпечні речовини, які можуть становити значні ризики для навколишнього середовища та здоров’я, особливо при неправильному поводженні з ними. Хоча у нас у Vodafone Turkey є добре відпрацьована система поводження з відходами, ми хотіли привернути увагу до питання електронних відходів, тому що електронні відходи мають другий за значущістю вплив на навколишнє середовище після енергії. Крім того, електронні відходи – складна тема для пояснення людям. Ніхто не знає, що з ними робити.

Рішення:

Відповідно до цілей категорії “Планета”, ми розробили проєкт сталого розвитку “Waste to Code”, щоб підвищити обізнаність та сприяти розв’язанню проблеми електронних відходів. У червні 2019 року ми почали збирати електронні відходи наших співробітників, привезені з їхніх домівок. Згодом ми переробили їх завдяки ліцензованій компанії Akademi Çevre. Вони оплатили нам вартість брухту, і ми пожертвували цю суму фонду Vodafone для відкриття класу кодування для дітей, у яких немає доступу до світу інформаційних технологій.

На другому етапі ми розширили проєкт на наших дилерів та Vodafone Business Digitalization Truck. Згодом ми запросили до проєкту нашу екосистему, ділових партнерів та корпоративних клієнтів. Учасниками проєкту стали 21 ділові партнери. Ми постачаємо їм ящики для електронних відходів, а також відео- й цифрові комунікаційні матеріали, які пояснюють проблеми електронних відходів. Співробітники наших партнерів привозять свої електронні відходи для підтримання нашого проєкту. У такий спосіб вони не тільки підтримують створення класів кодування, а й стають більш інформованими щодо перероблення та електронних відходів. Ми провели ефективну комунікаційну кампанію, щоб подолати брак знань щодо електронних відходів. Ми зняли короткі відеоролики, у яких знялися наш генеральний директор та наші співробітники, щоб показати різні види електронних відходів та способи їх утилізації.

Результат:

Ми отримали багато електронних листів від наших співробітників із запитанням, що таке електронні відходи, та чи можуть вони принести телевізор, електронні ваги або пилотяг. Співробітники, які приєднуються до проєкту, стають агентами змін. Наразі ми зібрали та переробили 2 тонни електронних відходів. У Туреччині було відкрито 7 класів кодування (Mardin, Samsun, Adana, Uşak, Gaziantep, Bingöl, Çanakkale). Сьогодні 21 діловий партнер та їхні 13 800 працівників збирають електронні відходи для перероблення. Люди так мотивовані переробляти та впроваджувати стійкі рішення, оскільки це підтримує навколишнє середовище та цифрові навички дітей. Ми підвищили обізнаність людей щодо перероблення та їхню екологічну свідомість. Вони стали прикладом для наслідування один для одного.

Категорія: Планета

Претендент:

Vodafone Turkey

vodafone2

Про компанію:

Як частина групи Vodafone, яка є одним із провідних світових постачальників технологічних комунікацій, Vodafone Turkey пропонує приватним особам і підприємствам послуги фіксованого зв’язку, мобільного зв’язку та контенту відповідно до свого бачення «побудови цифрового майбутнього для всіх».

Цілі Сталого Розвитку

4
8
12 (1)
13
17

Партнери:

Vodafone Turkey, Akademi Çevre, Vodafone Foundation, 21 Business Partners