Соціально відповідальний бізнес та міжнародна підтримка як драйвер децентралізації в Україні: створення спільної історії успіху. SMART-імпульс для громади

 Соціально відповідальний бізнес та міжнародна підтримка як драйвер децентралізації в Україні: створення спільної історії успіху. SMART-імпульс для громади

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

2020 рік — теперішній час

Завдання:

Трансформація Волочиської громади через виявлення проблем і точок зростання; розроблення та впровадження на основі зібраної інформації SMART-ідеї для поліпшення життя мешканців; забезпечення прозорості й відкритості органів місцевої влади, їх партнерства з бізнесом, а також заохочення участі мешканців у процесах розвитку громади.

Рішення:

  1. Комплексна діагностика Волочиської ОТГ –  це аналіз усіх сфер функціонування громади, який дає змогу сформулювати головні виклики, можливості та перспективи розвитку громади, а також окреслити сценарії та розробити стратегії її розвитку.
  2. Проведення серед мешканців Волочиської ОТГ Хакатону – інструменту для швидкого виявлення проблем та генерування ефективних рішень, які базуються на потребах громади, є економічно виправданими та можуть показати високі результати за короткий час, підвищуючи якість життя населення.
  3. Упровадження SMART-ідей необхідне для реалізації громадою проєктів, що спрямовані на розв’язання проблем, ідентифікованих на попередніх етапах.

Результат:

  1. Проведено комплексну діагностику громади, підготовлено 40 рекомендацій такого спрямування:

– 9 стратегічного;

– 8 економічного;

– 5 освітнього та спортивного;

– 6 медичного;

– 5 житлово-комунального;

– 7 культурно-мистецького.

Було впроваджено 11 короткострокових рекомендацій, а саме:

– оцінити збалансованість медичного й адміністративного персоналу закладів охорони здоров’я громади;

– ввести практику рівномірного розподілу проєктів між містом і селами;

– проаналізувати ефективність роботи комунальних підприємств громади для оптимізації видатків.

  1. Організовано Хакатон серед населення, який дав змогу дізнатися прагнення мешканців та їхнє бачення вектору зростання. Сформульовано 24 інсайти та 60 ідей, що стосуються освітньої, культурної й економічної галузей, охорони здоров’я, розвитку інфраструктури та підтримки малого й середнього бізнесу, а також взаємодії бізнесу, влади й громади. Триває впровадження напрацювань.
  2. Також відбувається розроблення стратегії розвитку громади до 2025 року та створення нішевого підприємства з вироблення натуральної косметики й заготування сировини (лікарських рослин) із залученням максимальної кількості мешканців. Окрім однорічних рослин, висаджено сад із 1500 обліпихових дерев.

Претендент:

Агропромхолдинг «Астарта-Київ»

astarta (1)

Про компанію:

АСТАРТА – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва. Компанія є лідером у виробництві цукру, молока, соєвого шроту та біогазу в Україні.

Цілі Сталого Розвитку

3
4
6
8
9
11
17

Партнери:

Волочиська об’єднана територіальна громада,

Агропромхолдинг «Астарта-Київ»,

Міжнародна консалтингова компанія «Делойт» в Україні,

Посольство Швейцарії в Україні