Антикризовий Фонд по боротьбі з COVID-19 в м.Івано-Франківськ

Антикризовий Фонд по боротьбі з COVID-19 в м.Івано-Франківськ

ukraine

Період впровадження проєкту:

квітень – вересень 2020

Завдання:

Станом на початок квітня 2020 року Івано-Франківськ та область стали одним з епіцентрів поширення захворювання на COVID-19 у країні. Ситуація що склалась виявила неготовність медичної сфери та загалом суспільства до такого роду викликів:

– недостатнє забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників;

– відсутність консолідованого центру волонтерської допомоги;

– ізоляція та погіршення становища вразливих груп населення;

– повна або часткова зупинка діяльності малого та середнього бізнесу в місті;

– недостатня проінформованість, а часто дезінформованість населення.

Завдання:

1) об’єднати різні організації та ініціативи в місті для консолідованого збору потреб та закриття запитів медичних закладів;

2) забезпечити процес збору, формування та передачі гуманітарних пакунків для вразливих верств населення;

3) організувати та проводити навчальні події для генерації ідей та адаптації бізнесу до складної економічної ситуації;

4) інформувати мешканців про ситуацію в місті.

Рішення:

1) Ініційовано створення “Антикризового Фонду”. Заради досягнення максимального

результату свої зусилля об’єднали громадські організації та ініціативи. Робота фонду була спрямована на оперативне забезпечення медиків засобами індивідуального захисту та лікарень найнеобхіднішим у боротьбі з коронавірусом.

2) Для збору гуманітарної допомоги вдалося об’єднати зусилля з Мальтійською Службою Допомоги м. Івано-Франківська, яка працює в даному напрямку понад двадцять років. Бенефіціарами гуманітарної допомоги було визначено такі ктегорії: самотні люди похилого віку, люди з інвалідністю І та ІІ групи, малозабезпечені багатодітні сім’ї, а також ті, хто перебуває за межею бідності.

3) Для адаптації у складній економічній ситуації та пошуку нових форматів діяльності було організовано та проведено серію з 13 антикризових вебінарів для малого та середнього бізнесу. Розмовляли про те, як діяти у нелегкий період, як адаптувати свій бізнес до нових економічних викликів та як знаходити оптимальні рішення.

4) Спільно з партнерами вирішено розробити сайт для інформування мешканців про кількість зібраних коштів та закуплених засобів індивідуального захисту, соцпакектів. Для зниження рівня недостовірної інформації, надання перевірених фактів від фахівців, зниження рівня тривоги та стресу в суспільстві розроблено серію просвітницьких матеріалів спільно з медіа-партнерами.

Результат:

1 ) Об’єднано 5 ініціатив в Антикризовий фонд по боротьбі з CIVID-19 в м.Івано-Франківську для щоденної роботи в період квітень-червень 2020року. Близько 20 організацій та інституцій долучились в різних форматах до діяльності фонду. Спільними фандрейзинговими кампаніями було залучено благодійних внесків на суму 1 943 177,61 грн. Загалом, у співпраці з партнерськими організаціями передано допомоги на суму 7 276 832,41 грн в медзаклади міста та області.

 

2) Для медичних закладів закуплено засобів індивідуального захисту на суму 1 943 177,61 грн, протягом місяця організовано харчування медиків швидкої допомоги.

 

3) Спільно з Мальтійською службою допомоги вдалось сформувати та доставити 860 пакунків з продуктовими наборами та комплектами засобів гігієни. До матеріальної підтримки долучились локальні виробники та бізнеси. 

 

4)  Проведено 13 антикризових  вебінарів для малого та середнього бізнесу «Crisis communication, coordination, cooperation».  Залучено близько 1400 глядачів. Досвід вебінарів передано організації Beetroot Acadamy в м. Маріуполь. Доступ до інформації та знань дозволив МСП вчасно зреагувати та адаптувати свою діяльність для виживання в час економічної нестабільності.

 

5) Усю діяльність Антикризовий Фонд висвітлював на фейсбук сторінках та на сайт. На  Urban Space Radio запущено 18 подкастів (дві серії) на тему COVID-19. Створено 5 матеріалів про важливість волонтерства, благодійності, роботу медичних служб та розвінчування міфів навколо COVID-19. Створено серію відеороликів про локальні бізнеси «Триматися на кризі під час криги».

Категорія: Covid-19

Претендент:

Благодійна організація «Благодійний фонд «Тепле Місто»

Про компанію:

«Тепле Місто» — платформа (благодійна організація), метою якої є створення нових можливостей для самореалізації мешканців Івано-Франківська та сталий розвиток міста. 

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-03
GOALS_Ukr-11
GOALS_Ukr-17

Партнери

Івано-Франківський ІТ кластер

Івано-Франківська ОДА

Спільнота StopCOVID-19.IF

Мальтійська Служба Допомоги м. Івано-Франківська

 Журнал Kufer

Спільнота блогерів coronavirus.if

Івано-Франківський Драмтеатр

Журнал Bird in Flight

Спільнота ActivePeople.IF

БФ “Пацієнти України”