Гра про сортування відходів «Trash Hunter»

Гра про сортування відходів «Trash Hunter»

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

Реалізується з вересня 2021 року

Завдання:

Разом із нашим партнером ГО «Україна без сміття» ми хочемо змінити парадигму екоосвіти з питань сортування та перероблення відходів, зробивши її привабливішою, цікавішою для кожного й такою, що запам’ятається надовго. Крім того, ми хочемо створити освітню платформу з простим доступом, якою легко користуватися як самостійно, так і разом із друзями, дітьми або навіть під час уроків й екосемінарів.  

Рішення:

Оскільки гейміфікація є однією з провідних сучасних тенденцій в освіті, а також з огляду на невпинну диджиталізацію всіх сфер життя, ми створили освітню платформу у формі онлайн-гри з яскравою графікою, сюжетом, персонажами – усім тим, що зможе втримати увагу аудиторії, надаючи їй важливу інформацію про відповідальне поводження з відходами. Це вперше в Україні, коли корисна й актуальна інформація про сортування та перероблення відходів набула форми вебгри із захопливим контентом для широкої аудиторії.

Гра доступна онлайн (не потрібні додаткові застосунки чи інші програми, лише з’єднання з інтернетом), тому її можна виводити через проєктор на великий екран або ділитися з іншими під час лекції про відповідальне споживання. Це готова до використання презентація для кожного, хто хоче нестандартно викладати.

Сюжет гри такий: екорейнджер полює на сміття у відкритому космосі, щоб передати його на перероблення, аж раптом стикається з космічними сміттємонстрами, які також шукають відходи – їхні улюблені ласощі. Гра складається з кількох місій: пластикової, скляної, металевої, паперової, компостної та небезпечної (про небезпечні побутові відходи). Кожна місія містить теоретичну та практичну частини. Щоб зробити теорію захопливішою, гравець знайомиться з різними сміттємонстрами та дізнається про їхні харчові забаганки. У практичній частині гравцеві потрібно нагодувати сміттємонстрів, кидаючи їм до рота їхні улюблені відходи. Гравець заробляє за кожну пройдену місію бали, що визначать його позицію у фінальному рейтингу.

Навчаючи людей відповідального поводження з відходами, ми створюємо основу для успішної циркулярної економіки в Україні. Але нашу онлайн-гру можна також легко відтворити в інших країнах. Для адаптації буде потрібно лише перекласти теоретичні матеріали.

Результат:

В Україні з вересня 2021 року гра активно просувається в соціальних мережах. На сьогодні 4 030 людей уже зіграли в цю гру, а загалом ми плануємо, щоб протягом першої хвилі промоції взяло участь щонайменше 23 000 людей.

Категорія: Планета

Претендент:

ДПЗІІ «ПЕРНО РІКАР УКРАЇНА»

pernod

Про компанію:

Дочірнє підприємство з іноземними інвестиціями «Перно Рікар Україна» засноване в 2000 році як офіційний представник міжнародної групи Pernod Ricard на території України. Діяльність компанії спрямована на імпорт, дистрибуцію та просування преміальних алкогольних напоїв виробництва Pernod Ricard, а також на розвиток культури відповідального споживання алкоголю і впровадження практик сталого розвитку на кожному етапі свого бізнесу в Україні.

Цілі Сталого Розвитку

12 (1)

Партнери:

ГО «Україна без сміття»