Generations Together – національна програма цифрової грамотності для старших людей

Generations Together – національна програма цифрової грамотності для старших людей

Прапор Хорватії

Період впровадження проєкту:

Фаза 1: Листопад 2020 – Травень 2021

Фаза 2: Травень 2021 – Грудень 2021

Завдання:

Пандемія Covid-19 змінила життя кожного і змусила вдатися до численних змін, щоб захистити наших близьких. Водночас ми всі болісно усвідомили, наскільки важливими є особисті контакти та спілкування і наскільки вони нам потрібні для функціонування. Через обмеження c-19 мешканці будинків для літніх людей були змушені різко обмежити зустрічі з відвідувачами. Соціальні контакти, які відігравали основну роль у житті мешканців цих будинків, мали поступитися місцем почуттю самотності та ізоляції, що було особливо важко для них та їхніх сімей перед Різдвом.

 

Щодо прогнозу на майбутнє, то в Хорватії швидко старіє населення, і вже 20% громадян мають вік понад 65 років. Найбільше постраждали ті, хто перебуває в будинках для літніх, оскільки вони були відрізані від усіх. Те, що їм не вистачало цифрових навичок, ще більше погіршило їхнє становище.

 

Тож Хорватська телекомунікаційна компанія вирішила допомогти їм у найкращий спосіб – дати змогу людям похилого віку та їхнім близьким залишатися на зв’язку.

 

Рішення:

Знаючи про проблему в будинках для літніх, Хорватська телекомунікація у співпраці з волонтерським центром Загреба розпочала національну програму освіти для людей похилого віку з питань цифрової грамотності та подарувала планшети й безплатний інтернет для 30 будинків у всій країні, які опікуються 2000 та більше мешканцями.

 

Члени Клубу волонтерів Хорватської телекомунікаційної компанії підготували зрозумілі навчальні відеоролики, які допоможуть людям похилого віку навчитися користуватися різними цифровими інструментами, що дасть їм змогу спілкуватися зі своїми сім’ями та друзями. Волонтери компанії постійно оновлюють відеоматеріали, здійснюючи регулярні дзвінки з мешканцями будинків.

 

Ми також організували опитування у будинках для літніх, щоб поінформувати громадськість про цю проблему (53% респондентів почувалися самотніми, 80% сумували за родинами) та залучити до участі в ній. 

Результат:

Ми пишаємося, що цей проєкт пов’язав понад 1300 мешканців будинків для літніх з їхніми друзями та сім’ями, і що вперше в житті вони здійснили понад 2000 відеодзвінків.

Спеціальний вебсайт, який ми створили, зафіксував понад 130 000 переглядів сторінок (на 40% вище ніж очікувалося).

Громадськість також приєдналася, і ми отримали 15 заявок (на 50% вище цільового) про залучення дитячих будинків до наступного етапу.

І це лише кількісні показники, найважливіший із яких – це радість та вдячність мешканців та їх сімей за те, що ми перебуваємо поруч та допомагаємо їм залишатися на зв’язку, а також відкриваємо для них цілий новий цифровий світ.

Категорія: Суспільство

Претендент:

Hrvatski Telekom d.d.

horvatski

Про компанію:

Hrvatski Telekom — це провідна телекомунікаційна компанія Хорватії. Основними послугами компанії є фіксований та мобільний телефонний зв’язок, широкосмуговий інтернет, IPTV.

Цілі Сталого Розвитку

3
4
10

Партнери:

Хорватські телекомунікації (ХT)

Волонтерський центр Загреба