Збереження біорізноманіття через підтримання експедицій майбутніх екологів

Збереження біорізноманіття через підтримання експедицій майбутніх екологів

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

з 2020 і до сьогодні

Завдання:

Збереження, відтворення та раціональне використання флори та фауни можливе тільки за умови їхнього моніторингу й обліку. Це одне із завдань природоохоронних установ України та невіддільна частина роботи НПП «Пирятинський». Крім того, студенти природничих спеціальностей потребують багато практики та безпосередньої роботи в полі для кращого розуміння навчальних дисциплін і побудови майбутньої кар’єри.

Рішення:

Щорічна наукова експедиція дає змогу виконати обидва завдання. Студенти разом із науковими співробітниками парку за фінансової підтримки компанії “Arzinger” під час експедиції здійснюють облік висаджених дерев аборигенних видів у лісах національного парку на площі 30 га.
 Вони проводять також моніторинг водно-болотних угідь та облік птахів національного парку. 
Фінансування дало змогу встановити польовий душ, закупити оптичне обладнання для спостереження за птахами, необхідні засоби та реагенти для наукової роботи, суттєво знизити видатки на харчування і транспорт. Крім того, страхування студентів стало новим і важливим рішенням з погляду їхньої безпеки під час експедицій.

Результат:

18 студентів, що стануть екологами чи біологами, а згодом почнуть працювати в різних компаніях, громадському секторі чи освітніх та природоохоронних закладах та дбатимуть про природу України, взяли участь в експедиціях 2020-го та 2021 років. Зібрані в експедиції матеріали забезпечують понад половину даних Літопису природи НПП «Пирятинський», який є головним науковим документом, де акумульовано інформацію щодо біологічного й ландшафтного різноманіття парку та перебігу процесів у його екосистемах. Під час експедицій взято на облік понад 100 великомірних дерев, які є осередками біорізноманіття та роблять найбільший внесок у консервування вуглецю. Проведено моніторинг водно-болотних угідь НПП «Пирятинський» – екосистеми, що перебуває під охороною і відіграє важливу роль у стабілізації клімату. Також експедиція дає змогу майбутнім екологам здобути навички природоохоронної роботи в полі, поза університетською аудиторією. Отже,  майбутні фахівці мають нагоду застосувати на практиці в національному парку знання, здобуті під час навчання в університеті. Протягом останніх двох років експедиція стала єдиною можливістю подолати обмеження, пов’язані з епідемією Covid-19, адже навчання онлайн не дає змоги молодим природоохоронцям опанувати практичні навички.

Категорія: Планета

Претендент:

Юридична компанія “Arzinger”

arzinger

Про компанію:

Незалежна юридична компанія Arzinger з головним офісом у Києві та регіональними філіями в Західній та Південній Україні є одним з лідерів ринку юридичних послуг в Україні і вже більше 18 років забезпечує своїх клієнтів високоякісною юридичною підтримкою по всій території країни. Серед клієнтів компанії – провідні представники міжнародного та локального бізнесу.

Цілі Сталого Розвитку

4
13
15

Партнери:

Благодійна організація «Благодійний фонд “Пелі кен лів”», Національний природний парк «Пирятинський», ННЦ «Інститут Біології та Медицини» Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка