Разом зробимо більше для стареньких

 Разом зробимо більше для стареньких

ukraine

Період впровадження проєкту:

квітень 2020 – сьогодні

Завдання:

У 2020 році пандемія та пов’язані з нею наслідки торкнулись чи не кожної людини, та найбільш вразливими в цей період виявились літні люди, особливо – самотні і ті, хто не здатний самостійно про себе піклуватись. Через високий ризик зараження і введені карантинні обмеження на користування громадським транспортом співробітники соціальних служб і волонтери БФ «Старенькі» втратили можливість регулярно і безпечно навідуватись до самотніх стареньких, щоб забезпечувати їх мінімально необхідними засобами для існування – їжею, ліками, засобами особистої гігієни, без доступу до яких вижити літнім людям неможливо.  

Саме тому компанія Visa в Україні в партнерстві з БФ «Старенькі» та кур’єрською службою доставки Raketa запустили проєкт, завданнями якого були:

  1. здійснення регулярної безкоштовної доставки продуктів харчування і засобів першої необхідності підопічним фонду – самотнім людям похилого віку, які знаходяться на обліку в державних службах соціального захисту міст Києва і Дніпра
  2. з одночасним зменшенням кількості особистих контактів волонтерів, співробітників соціальних служб один з одним та з людьми похилого віку заради зменшення ризику розповсюдження COVID-19.

Рішення:

Робота проєкту була організована наступним чином: 

  • Visa передплатила транспортні послуги служби доставки Raketa.
  • Raketa виділила один транспортний засіб із водієм, що був закріплений за проєктом впродовж робочого тижня, в місті Київ або Дніпро, за потребою.
  • Постійні волонтери БФ «Старенькі» та представники соціальних служб були забезпечені засобами індивідуального захисту та щодня використовували виділений транспортний засіб, щоб здійснювати регулярну доставку «до дверей» продуктів харчування і засобів першої необхідності підопічним Фонду.  

Перша хвиля проєкту, тривалістю 28 робочих днів, була розпочата 1 квітня 2020 року. 3 15 червня, за результатами першої хвилі, було прийняте рішення продовжувати реалізацію проєкту.

Результат:

Вдалось не лише зберегти регулярність доставки продуктів харчування і засобів першої необхідності самотнім літнім людям, а й утримати обсяги доставки при одночасному зменшенні кількості волонтерів і особистих контактів між учасниками процесу. 

За період з 1 квітня до 1 вересня 2020 року було  завершено дві хвилі проєкту, загальною тривалістю 56 робочих днів, здійснено поїздок на майже 1500 адрес (враховуючи адреси волонтерів, центрів соціального захисту та помешкань стареньких), надана допомога на суму понад 250 тис. грн. Це складає близько 20 набувачів допомоги на день у порівнянні з 10-11 у до карантинний період. 

Завдяки високій щільності поїздок, залученню меншої кількості досвідчених волонтерів, що були добре проінструктовані і забезпечені засобами індивідуального захисту, доставці пакетів із продуктами харчування і засобами першої необхідності лише до дверей, нам також вдалось знизити кількість особистих контактів у порівнянні з до карантинною моделлю доставки, отже – знизити ризики розповсюдження COVID-19. 

Проєкт, що спочатку планувався на місяць, був продовжений і наразі знаходиться в активній стадії реалізації.

Категорія: Covid-19

Претендент:

Благодійна організація БФ «Старенькі»

Starenki logo

Про компанію:

Благодійний фонд було засновано у 2017 році групою волонтерів, які об’єднались задля реалізації Місії: “Сформувати відповідальне ставлення молодого покоління українців до старості”.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-01
GOALS_Ukr-02

Партнери

Visa Ukraine

Raketa