Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

ukraine

Період впровадження проєкту:

березень- травень 2020

Завдання:

Проблематика:

Сучасний спосіб життя приніс великі побутові зручності разом з глобальною проблемою: ми продукуємо величезну масу відходів, які не розкладаються. Велика частина з яких – пакети. 160 000 пластикових пакетів використовуються в світі щосекунди. У середньому одна сім’я використовує 15 пакетів за один похід до супермаркету. Пластиковий пакет забруднює навколишнє середовище, коли починає розпадатись – мікрочастинки просочуються в ґрунт, несучи отруту для рослин. Одним зі способів запобігання утворенню сміття є використання багаторазових альтернатив.

Завдання: 

  1. Створення умов для розвитку й самореалізації особистісного потенціалу дітей та молоді у сфері екології та охорони навколишнього середовища.
  2. Формування у дітей та молоді усвідомлення важливості соціальної відповідальності.
  3. Популяризація екологічної культури та культури дбайливого ставлення до довкілля.
  4. Формування активної життєвої позиції дітей та молоді шляхом залучення їх до розв’язання проблем довкілля.

Рішення:

Шляхом інформаційної кампанії та творчих командних та індивідуальних конкурсів заохотити школярів та молодь виготовити мішечки (торбинки), що будуть екологічною альтернативою пластиковому пакуванню і будуть використовуватись у побуті та повсякденному житті. Такі дії сприятимуть розвитку екологічного мислення і звичок у молоді.

Оскільки реалізація проєкту припала на період суворого карантину, всі механізми реалізації були переведені в онлайн формат.

Результат:

Усього у проєкті взяло участь 8000 учнів та їх родин, 285 шкіл з усіх куточків України. У підсумку учасники, які подавали колективні заявки пошили 17429 мішечків. Також щотижня у соцмережах відзначали переможців в індивідуальному заліку за оригінальний та творчий підхід до завдання. В індивідуальному конкурсі взяли участь 608 учасників, які разом пошили 1012 багаторазових торбинок.

Школярі стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі. Особливість проєкту у тому, що більшість учасників шили торбинки власноруч та використовували за основу старі та непотрібні речі, тим самим давали їм друге життя.  Кожна створена багаторазова торбинка – це п’ять сотень невикористаних пластикових пакетиків щороку.

Категорія: Платнета

Претендент:

Громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World»

mishechok logo

Про компанію:

Проєктна діяльність спрямована на розвиток екологічної культури, соціальної відповідальності, запровадження системи комплексного сортування вторинної сировини і правильного поводження з відходами та їх логістика в закладах освіти і розвитку корпоративної соціальної відповідальності.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-12
GOALS_Ukr-13
GOALS_Ukr-15
GOALS_Ukr-17

Партнери

Компанія PepsiCo Україна

Міністерство освіти і науки України