Глобальний договір ООН в Україні завершує партнерський проєкт, результатами якого стало навчання ІТ спеціальності громадян різного віку і різних категорій населення, їх працевлаштування та покращення якості життя, розбудова партнерств.

Тривалість – рік

Період реалізації: 2020 рік

 

Проблематика:

Через військовий конфлікт на Сході України регіон зазнав суттєвих соціально-економічних потрясінь. Донецька та Луганська області на тривалий період втратили інвестиційну привабливість,обласні центри, як найбільш економічно сприятливі локації, було втрачено. Реалізація наявного потенціалу до розвитку зазнала суттєвих обмежень. Жителі обох областей відчули труднощі у працевлаштуванні, доступі до якісних освітніх послуг, можливості вирішувати ряд важливих соціальних питань.

Додатковий фактор – діджиталізація державних сервісів, що суттєво полегшують комунікацію громадян з державою, супроводжується недостатньою цифровою грамотністю населення, для повноцінного використання таких можливостей.

Додаткові виклики, які довелось враховувати під час реалізації проєкту:

  • зміна території перебування учасників проєкту (частина з них – внутрішньо переміщені особи, без постійного місця перебування; студенти, які впродовж року їздять до навчальних закладів, батьків, постійного або тимчасового житла та ін.)
  • карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19 (заборона масових зібрань, зупинка громадського транспортного сполучення)

 

Рішення:
Забезпечити рівні умови у доступі до якісної ІТ-освіти, набуття hard та soft skills для жінок і чоловіків, молоді і пенсіонерів, працюючих та безробітних у Донецькій та Луганській областях.
Мета – надати якісну онлайн ІТ освіту задля забезпечення можливості подальшого працевлаштування (в тому числі дистанційна робота) та покращення якості спілкування та роботи за допомогою сучасних технологій.
Усі наші учні зможуть закласти основу майбутньої професії, використати здобуті знання і навички для отримання нової роботи у ІТ-секторі, запуску власних стартап-проєктів, систематизувати наявні знання чи реалізувати здібності у якості фрілансерів. Здобувши додаткову ІТ-освіту, вони зможуть якісно зростати як професіонали і додатково використовувати набуті знання у повсякденному житті.

 

Завдяки реалізації Програми регіон отримає місцевих спеціалістів з базовою та поглибленою кваліфікацією у ІТ-професії. Новостворені та існуючі ІТ-компанії, інші бізнеси, зможуть розширити свою діяльність, збільшити економічну цінність, використовуючи інноваційні ІТ-рішення. Органи влади, місцевого

самоврядування та інші некомерційні організації зможуть нарощувати свою соціальну цінність,

залучаючи учнів Програми.  І це підтверджують аналітичні дані, адже потреба у ІТ фахівцях на сьогодні в

Україні, за різними оцінками, складає до 40 000 вакансій. Це потенційні робочі місця для наших

випускників.

 

Напрямки навчання:

Advanced Frontend Web Developer,

Web Coder, 

Automation Software Tester, 

Manual Software Tester,

Digital skills 

Тривалість навчання на онлайн платформі до 6 місяців. 


Програма навчання передбачає:

  • щоденні уроки на онлайн-платформі
  • вебінари по  soft та hard skills для всіх учасників програми
  • буткемпи (вебінарні воркшопи) для тестувальників та розробників
  • хакатони

Усі додаткові заходи мають на меті поглибити та закріпити отримані знання, а також, сприяти працевлаштуванню.

Учасники – жителі Донецької та Луганської областей, яким виповнилось 15 років.

 

Проєкт реалізовано  завдяки грантовій підтримці проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

 

Результат:

 

2500+ зареєстрованих, віком 15 – 74 роки, представники різних соціальних категорій.

Гендерний баланс 50/50, 

 

Реалізовані заходи та їх результати:

  1. Онлайн навчання на платформі. Станом на листопад 2020 успішно завершили навчання 600+ осіб.

 

  1. Вебінари. Проведено 30+ вебінарів з більш ніж 20 напрямків.

 

  1. Буткемпи  (вебінарні воркшопи). 2 буткемпи (для розробників та тестувальників), в рамках яких учасники створювали власні проєкти, отримували зворотній зв’язок від менторів, доопрацьовували ідеї. Розроблені продукти доповнили портфоліо студентів.
  2. База резюме. Створено базу резюме та портфоліо студентів та випускників програми, доступ до якої мають потенційні роботодавці – партнери програми.
  3. Хакатони. Одночасно проходило 2 хакатони: YouthHack-2020 (для учасників віком 15-18 років) та AdultHack-2020 (19+ років). Протягом 48 годин 150 учасників створювали рішення для реальних кейсів ІТ компаній України. Роботу супроводжувало 20+ менторів. Журі високо оцінило якість підготовки учасників. Найкращі команди та найнаполегливіші студенти отримали призи, сертифікати на навчання у ІТ академіях та стажування з потенційною можливістю працевлаштуватись.
  4. Фінальні кемпи та ярмарок вакансій заплановано на грудень. Очікуваний результат: працевлаштування випускників програми після проведених активностей та онлайн співбесід.

 

Інші результати та факти (на даний етап реалізації проєкту):

  1. Підписано меморандуми про співпрацю з Міністерством цифрової трансформації України та ІТ компаніями України, що виступили партнерами активностей програми.
  2. Учасникам надано близько 200 годин менторської підтримки від працюючих ІТ фахівців різних спеціалізацій.
  3. Забезпечено дотримання принципу “освіта впродовж життя” та руйнацію стереотипу “ІТ – для молоді”. Вік учасників хакатонів 15-55 років, в точу числі членів команди-переможця – 35-49 років. 
  4. Реалізацію всього проєкту забезпечує 7 осіб.

 

 

Партнери проєкту:

Грантодавець: Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України»

Компанії, що на різних етапах виступили партнерами заходів проєкту: Асоціація «IT Ukraine», DAN IT, PowerCode, INTECRACY DEALS, SupportYourApp, EPAM, BazaIT, Shell та ін.

 

Створення цієї публікації стало можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Громадській спілці «Мережа Глобального Договору в Україні» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст публікації на цьому сайті є відповідальністю Громадської спілки «Мережа Глобального Договору в Україні»  та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.