17ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocuDaysUA

17ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocuDaysUA

ukraine

Період впровадження проєкту:

24/4/2020-10/5/2020

Завдання:

2019 року виповнилося двадцять років з часу прийняття Конвенції про права дитини. Цим міжнародним договором Об’єднані нації домовились про запровадження підходу прав людини в політиці держав-учасниць щодо дітей – посилення їх правоспроможності. Однак, наша держава Україна продовжує зазначати саме охорону дитинства як свій стратегічний пріоритет. Дитина розглядається, як об’єкт захисту, а не суб’єкт прав, що безпосередньо відображається в законодавстві та державній політиці.

Відтак, щоб підвищити обізнаність населення про права дитини та комплексно розкрити тему рівних можливостей та прав дітей, ми обрали рамковою темою 17го онлайн фестивалю DocudaysUA «права дитини» (бренд-назва TeenSpirit).

Другим ключовим завданням (враховуючи суворий карантин під час якого відбувся онлайн-фестиваль) було також підтримати моральний дух та єдність мешканців України.

Рішення:

У співпраці з організаціями, що працюють в інтересах дітей, ми визначили 5 основних підтем які комплексно досліджувалися протягом фестивалю:

 • Права дитини в умовах збройного конфлікту.;
 • Захист прав дітей в ситуації насильства та експлуатації;
 • Дотримання прав дитини щодо дітей споживачів наркотиків та дітей, що живуть з ВІЛ;
 • Забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, що перебувають в інституціях догляду;
 • Права дітей з числа груп, що потерпають від дискримінації;

Основним і нашим найпотужнішим інструментом для просування змін ми вважаємо документальне кіно.

У березні 2020, за 10 днів до анонсованого початку, коли ми здійснили всі підготовчі роботи почався карантин через пандемію COVID-19. Відтак ми спершу мусили перенести фестиваль, а потім фактично за чотири тижні трансформували фестиваль у онлайн формат. В результаті фестиваль став першим онлайн кінофестивалем в Україні. Команді вдалося зберегти ключові цінні компоненти традиційного фестивалю:

 • Кінопокази у онлайн-кінотеатрі
 • Живі онлайн події з правозахисниками, представникам міжнародної та української кіноіндустрії та авторами фільмів і кінокритиками
 • Жива бібліотека та спец програма для підлітків Доку/Табір
 • Доступність подій та показів: фільми із звукоописом та адаптованими субтитрами, переклад на жестову мову правозахисних подій
 • Масштабне охоплення подій у медіа просторі

Результат:

 • 45 онлайн подій, які переглянули більше 120 000 разів. Це 92 інтерактивних години наживо між учасниками та аудиторією, з яких 24 години в межах Живої Бібліотеки.
 • у нашому онлайн-кінотеатрі DOCU SPACE було доступно 4434 хвилини безкоштовного актуального документального кіно. Це 70 документальних стрічок з 32 країн світу. 14 668 унікальних користувачів переглянули фестивальні фільми 55844 разів
 • Більше 185 000 відвідувань онлайн-кінотеатру DOCUSPACE та 619 000 відвідувань фестивальних сторінок.
 • В межах Фестивалю було праведно 20 правозахисних подій, які були переглянуті 95 529 разів та залучили 112 учасників.
 • Ми прийняли віртуальні візити від 210 гостей з 29 країн, зокрема Бельгії, Німеччини, Китаю, Канади, Греції, Грузії, США, Фінляндії, Таїланду та інших.
 • Про 17ий Фестиваль Docudays UA до та під час фестивалю було опубліковано 331 матеріали у різних медіа. З них – 312 онлайн-публікацій, 19 сюжетів на телебаченні, 15 радіоефірів та 4 публікації у друкованій пресі.

Більше того, вихід в онлайн дав нам можливість зробити фестиваль ще більш доступним та охопити нові аудиторії, наприклад батьків із маленькими дітьми (яким було б проблематично потрапити на показ у кінотеатр на багато сеансів), люди з інвалідністю (люди на візках, люди із порушеннями слуху та зору). В межах онлайн DocudaysUA були 3 фільми із звукоописом, 73 фільмів з описовими субтитрами та 19 правозахисних подій з перекладом на жестову мову.

Категорія: Covid-19

Претендент:

Громадська організація “Докудейз”

docudays logo

Про компанію:

За 22 роки свого існування ГО «Докудейз» набула масштабного всеукраїнського виміру, а також нині активно посилює свою роль на міжнародному рівні. Ми реалізуємо низку крос секторальних та крос культурних проєктів, як в Україні так і за кордоном, охоплюючи більш як 200000 осіб щороку.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-05
GOALS_Ukr-10
GOALS_Ukr-16

Партнери

Посольства Швеції в Україні

Представництво ЄС в Україні

Національний фонд на підтримку демократії

Посольство США в Україні

Посольство Канади в Україні

Державне агентство України з питань Кіно

Український інститут Британська рада

Гете-інститут

Французький інститут Австрійський культурний форум

посольство Швейцарії в Україні

Польський інститут

50+ організацій