Інноваційний центр “Промприлад. Реновація”

Інноваційний центр “Промприлад. Реновація”

ukraine

Період впровадження проєкту:

2016 – 2023

Завдання:

“Промприлад.Реновація” сфокусований на чотирьох напрямах розвитку регіону: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві та неформальній освіті. Ці напрями обрані для боротьби з рядом проблем міста та регіону. Зокрема низьким рівнем життя, відтоком талантів, низьким рівнем розвитку бізнесу, низькій кваліфікації працівників, розрізненістю суспільства, відсутністю інноваційних та креативних підприємств.

Головне завдання – створити таку екосистему просторів, яка буде цікавою громадськості та бізнесу, привабить нові ініціативи і стане новим центром бізнесу та культури у місті. Містяни, натомість, отримають новий громадський простір для саморозвитку, роботи й відпочинку, де буде цікаво, комфортно і корисно перебувати.  

Місія –  “Промприлад.Реновація” має стати місцем для людей з прагненнями, де творять та втілюють можливості задля перезавантаження міста та регіону. Ми хочемо стати прототипом для інших територій зі схожими передумовами.

Рішення:

Протягом наступних трьох років проєкт залучить ще близько 25 млн. дол. інвестицій від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити шість будівель та парк. Тут розмістяться офісні простори, лабораторії, майстерні, виставковий та розважальний центри, готель і хостел, фермерський ринок, ресторани та багато іншого. Крім них, третина площі за пільговою ставкою оренди буде надана громадським, культурним та соціальним ініціативам, діяльність яких збігається з баченням проєкту. 

“Промприлад.Реновація” – це проєкт у сфері імпакт-інвестування, де інвестор отримує повернення вкладу у вигляді прибутку від дивідендів та соціального ефекту на розвиток регіону.

1) До 30% прибутку інноваційного центру буде спрямовано на проєкти за 4 напрямами розвитку регіону;

2) До 30% площ за зниженою ставкою оренди зможуть отримати мистецькі, соціальні, освітні проєкти, що посприяє їх розвитку та взаємодії;

3) У проекті буде застосовано методику вимірювання соціального ефекту Social return of investment (SROI) розроблену Social Value UK.

Важливою частиною інвестиційного проєкту є його соціальний внесок у розвиток міста й громади. На етапі планування за методикою, запропонованою PACT, було обраховано, що кожен інвестований долар у проєкт створить п’ять доларів соціального ефекту.

Результат:

Зараз у приміщенні загальною площею понад 6200 квадратних метрів присутні 25 операторів, які представляють освітні, мистецькі, бізнесові та урбаністичні функції. Тут працюють понад 350 людей.

За перші 2 р діяльності проєкту тут відбулися понад 1300 подій, які відвідали близько 45 000 гостей. Простір прийняв 24 виставки у галереї сучасного мистецтва, 70 великих конференцій, 400+ лекцій та освітніх заходів, а також концерти та хакатони.

“Промприлад.Реновацію” щомісяця відвідують понад 5 тис. осіб – це відвідувачі офісів, гості подій та зацікавлені інвестори й туристи.

Нещодавно Forbes Ukraine випустив номер, в якому Франківськ очолив рейтинг найкращих міст для бізнесу.  Першоджерела пишуть, що це зокрема стало можливим завдяки громадському ресторану Urban Space 100, платформі Тепле Місто та інноваційному центру “Промприлад.Реновація”.

За останній рік в команди проєкту Промприлад.Реновація такі досягнення:

  • Зібрали $5,3 млн імпакт-інвестицій від 470 співінвесторів та 13 компаній. Це унікальний кейс для України;
  • Викупили завод Промприлад, що знаходиться у центральній частині Франківська;
  • Ревіталізували понад 6200 м кв площ;
  • У нас працює вже 25 функціональних просторів та резидентів, які підібрані за екосистемним підходом;
  • Здійснили першу переоцінку активів проєкту за міжнародними стандартами, яка зафіксувала, що капіталізація інвестиційного проєкту протягом 2019–2020 років зросла на 21%. І це на тлі загального економічного спаду в країні;
  • Розпочали наступний етап інвестування;
  • На базі Промприладу вже є два R&D центри. Незабаром відкривається виробництво та центр з розробки й тестування екологічного одягу FRAMIORE.

Претендент:

ТОВ “Промприлад.Реновація”

promprylad logo

Про компанію:

Промприлад.Реновація – це інноваційний центр на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-08
GOALS_Ukr-09
GOALS_Ukr-10
GOALS_Ukr-11
GOALS_Ukr-17

Партнери

ГО “Тепле Місто”

ГО “Інша Освіта”

LvBS

ГО “MitOst”

PACT