«Фармак» 3R’s: Reduce, Reuse, Recycle

«Фармак» 3R’s: Reduce, Reuse, Recycle

ukraine

Період впровадження проєкту:

2018-2020

Завдання:

Щороку в Україні утворюється сотні тисяч тонн відходів від поліетилену. Переробляється лише невелика частина від загальної кількості. Щоб змінити картину «Фармак» своїм прикладом прагне показати, що потрібно сортувати та віддавати відходи на переробку, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища відходами поліетилену, зменшити техногенне навантаження на довкілля, полігони та сміттєзвалища. 

Рішення:

Наш світ заполонили пластикові відходи. Те, що спочатку здавалося практичним, гігієнічним і дешевим, перетворилося на грандіозну проблему, вирішення якої, здається, не існує. Але деякі країни та компанії своїм прикладом показують, що зменшити кількість пластикових відходів можливо шляхом відправки їх на переробку. Дана тенденція набирає обертів. «Фармак» є фармацевтичним виробництвом, чиї виробничі лінії сертифіковано згідно GMP, дбає не тільки про якість та безпечність продукції, а й про захист навколишнього середовища. Компанія у своєму портфелі має більш ніж 300 найменувань продукції – ліки, вироби медичного призначення, дієтичні добавки. Під час виробництва ліків у поліетиленових флаконах утворюються відходи поліетилену – облой. У 2019 році вони становили більше 250 тонн, а у першому півріччі 2020 року вже майже 90 тонн. Нарощуючи виробництво, Компанія прагне мінімізувати вплив на навколишнє середовище. Окрім оптимізаційних заходів по зменшенню використання поліетилену, «Фармак» весь облой віддає на переробку підрядній організації.

Результат:

У рамках проєкту у 2019 році кількість переданих поліетиленових відходів від виробництва флаконів для ліків становила близько 250 тонн, а у першому півріччі 2020 р – майже 90 тонн. Тобто, весь отриманий облой передається на переробку. В подальшому з нього можуть виготовлятись різноманітні товари та комплектуючі.

Категорія: Платнета

Претендент:

АТ «Фармак»

FArmak logo

Про компанію:

АТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня, із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України. У портфелі компанії понад 220 продуктових досьє. Щорічно виводиться на ринок до 20 нових ліків. Продукція експортується до 28 країн світу. На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, 5 лабораторій, власний R&D комплекс, що відповідають вимогам GMP та ISO. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок. 

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-12

Партнери

ТОВ «Фарммаш»