Ти не одна

Ти не одна

belarus

Період впровадження проєкту:

2017- 2021 рр.

Завдання:

  • Розширення можливостей вразливих вагітних жінок та їх близького оточення у Мінську та Могильові, шляхом освіти, адвокації та забезпечення кращого доступу до послуг;
  • Посилення міжгалузевого та міжвідомчого співробітництва для соціальної підтримки вразливих жінок;
  • Нарощування потенціалу державної соціальної підтримки та фахівців у галузі охорони здоров’я;
  • Підвищення обізнаності місцевих громад та суспільства загалом, дестигматизація жінок, які виховують дітей у кризових умовах.

Виклики:

  • Труднощі для вразливих вагітних жінок у пошуках необхідної служби підтримки
  • Високе навантаження та вигорання фахівців, низька обізнаність про інші послуги та недостача мотивація до співпраці.

Рішення:

Щоб забезпечити доступ цільової групи до послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я, інформації та освіти, було вирішено зібрати інформацію і розробити онлайн-карту соціальних, психологічних, медичних, матеріальних, юридичних послуг, що надаються безкоштовно для вагітних жінок та їхніх партнерів з різних державних та неурядових організацій і приватних осіб. 

Забезпечено живі бібліотеки, медичні консультації в торгових центрах, зустрічі, лекції, сеанси запитань та відповідей з експертами і різномані друковані носії інформації. Повний спектр інформації, необхідної для ефективної підготовки до батьківства, був зібраний в освітньому онлайн-курсі для вагітних жінок та партнерів.

 

Створено міжвідомчі (медичні та соціальні сфери) групи спеціалістів. Заходи включають круглі столи, інформаційні зустрічі, супервізії, воркшопи та семінари на відповідні теми, розробку методичних друкованих матеріалів та навчальний онлайн-курс для професіоналів.

Застосовано ґендерно-чутливий підхід, що стосується оцінки потреб усіх ґендерних груп, сприяння батьківству, активної участі обох батьків у сімейному житті та вихованні дітей. Проєкт також однаково фокусується на всіх вікових групах (підлітки, матері з дітьми, жінки 45+).

Результати:

Розроблена інтерактивна карта безкоштовних послуг. 

Вразливі жінки і їх партнери покращують свої батьківські навички та отримують інформацію для вирішення своїх проблем. Організовано 25 «живих бібліотек» з відомими експертами та спеціалістами. Понад 5000 вагітних жінок та їх партнерів взяли участь в офлайн-заходах. Марафон жіночого здоров’я 2019 зібрав відомі компанії, науковців та медиків, міжнародні асоціації, орієнтовані на вагітних жінок та матерів. Освітній онлайн-курс містить більш ніж 50 відео-порад від експертів у галузі акушерства та гінекології, неонатології, педіатрії, психології та педагогіки, юриспруденції. 

На сьогодні зареєстровано 875 учасників, які здійснюють 250 відвідувань щодня, 15% користувачів – чоловіки, 44% – люди з регіонів.

Розроблено міжгалузевий механізм надання соціальної та психологічної підтримки вразливих вагітних жінок з активним переходом у соціальні мережі. Міжвідомча співпраця призвела до офіційного створення пунктів медичної та соціальної підтримки в 6 кабінетах “За життя” при жіночих консультаціях у Мінську (соціальне та юридичне консультування додано до медичного). 

Щомісяця через соціальні мережі проєкту було охоплено понад 400 000 користувачів. За статистичними даними, близько 1 000 000 осіб відвідали інтерактивну карту та онлайн-курс для жінок.

Категорія: Суспільство

Претендент:

SOS Children’s Villages Belarus/ CОС Дитячі Містечка

sos logo

Про компанію:

Недержавна некомерційна благодійна громадська організація SOS Дитячі Містечка Білорусь, створена в 1991 році, є членом SOS Children’s Villages International і засновником трьох Дитячих Містечок (Боровляни, Мар’їна Горка, Могилів).

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-01
GOALS_Ukr-03
GOALS_Ukr-05
GOALS_Ukr-17

Партнери

Health Committee of Minsk City Executive Committee

Committee for Labor and Social Protection of Minsk City Executive Committee

Committee for Labor and Social Protection of Minsk Region Executive Committee

Health Institution “Mogilev Central Poly Clinic”

Mogilev Region Executive Committee

Minsk City Center of Social Services For Families and Children

Public Association “DabroLadz:)m” (“ДаброЛадзім”)