Підтримка громад в часи пандемії COVID-19

Підтримка громад в часи пандемії COVID-19

ukraine

Період впровадження проєкту:

березень 2020 – серпень 2020

Завдання:

Головний виклик, з яким нас зіштовхнула пандемія  – вразлива українська медицина. Особливо вразливою є  сільська медицина, яка не має достатнього фінансування.  Це спричинено пандемією COVID–19, через яку місцеві бюджети значно скоротились, багато виробництв тимчасово були призупинені і коштів на розвиток громад, підтримку медицини  для подолання COVID-19 не було.

Астарта продовжувала свою діяльність та сплачувала податки в місцеві бюджети в повному обсязі та було прийнято рішення щодо впровадження програми « Підтримка громад в часи пандемії COVID-19». Компанія з перших днів карантину звернула увагу саме на сільські території.

Завдання: 

 

 1. Підтримати районні лікарні, ФАПи на територіях ведення діяльності компанії;
 2. Забезпечити лікарні усіма необхідними засобами та обладнаннями для протистояння COVID- 19;
 3. Підтримати українських медиків і забезпечити їх усім необхідним для індивідуального захисту;
 4. Підтримка незахищених верств населення (людей похилого віку, малозабезпечених сімей) з сільської місцевості; 
 5. Підтримати заклади освіти для переходу в дистанційний формат навчання та навчити викладачів місцевих громад інструментам для проведення занять онлайн; 
 6. Забезпечити засобами захисту заклади освіти для початку нового навчального року (дитячі садочки та школи в місцевих громадах).

Рішення:

Загалом від початку карантину АСТАРТА виділила на боротьбу з коронавірусом в Україні понад 25,7 млн грн. Основну допомогу компанія спрямовує до районних  лікарень та ФАПів на територіях ведення своєї господарської діяльності.  

Окрім того, компанія провела навчання для вчителів місцевих громад  та дала їм інструменти для проведення занять онлайн. Всі освітні проєкти, що провадить компанія з громадами були переведені в дистанційний режим. Також усі навчальні заклади, де провадить свою діяльність Астарта (дитячі садочки та школи) були забезпечені усіма необхідними засобами та обладнаннями для початку роботи нового навчального року в умовах адаптивного карантину.

Одним з важливих рішень було акумулювання коштів для сільської медицини. Задля цього Астарта ініціювала об’єднання з іншими підприємствами та місцевими фермерами, щоб підтримати громади, координуючи спільні дії та рішення.

Також було прийнято рішення допомогти незахищеним верствам населення в забезпеченні їх продуктами харчування в зв’язку з економічною кризою, задля чого компанія співпрацювала з місцевими центрами соціального захисту. 

І звісно, компанія вжила комплекс заходів в середині своїх підприємств по боротьбі з COVID-19, для убезпечення своїх працівників.

Результат:

Астарта виділила 25,7 млн.  для протидії COVID-19.  Також наша компанія об’єднала зусилля для допомоги у протистоянні коронавірусу з іншими великими бізнесами, владою і ми спільно допомагаємо лікарням та громадам дороговартісним обладнанням, засобами захисту, дезінфікуючими засобами. 

Основні показники результатів проєкту такі: 

 • Було закуплено: 

35 апаратів ШВЛ, 5 кисневих концентраторів, 1 дефібрилятор, 900 кисневих масок, 42 пульсоксиметри, 2 монітори пацієнта, 37 000 медичних масок, 2 000 літри дезінфікуючих засобів, 2 700 захисних костюмів, 1050 медичних халатів, 1000 тест-систем, 2 прилади лабораторного дослідження, 25 000 медичних шапочок, 70 інфрачервоних термометрів, 25 000 медичних рукавичок,
365 населених пунктів отримали допомогу в підготовці шкіл та садочків до нового навчального року в умовах адаптивного карантину;

 • 36 районних лікарень та 219 ФАПів отримали необхідні засоби та обладнання;
 • 3000 громадян вразливих категорій населення отримали харчові набори;
 • 169 вчителів пройшли навчання по переходу  в режим дистанційного навчання за підтримки Українського Аграрного Ліцей;
 • 5 проєктів було реалізовано в онлайн режимі;

У співпраці з Київським волонтерським штабом ми закупили і передали медикам у 8 лікарнях столиці 1100 захисних костюмів, 1000 пар одноразових бахіл, 100 окулярів та 2100 респіраторів FFP3 на загальну суму 1 млн. грн.

Категорія: Covid-19

Претендент:

Агропромхолдинг Астарта-Київ

astarta logo

Про компанію:

АСТАРТА – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва. Компанія є лідером у виробництві цукру, молока, соєвого шроту та біогазу в Україні.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-03
GOALS_Ukr-11
GOALS_Ukr-17

Партнери

36  районних лікарень

219 ФАПів

UKRAVIT

Київський волонтерський штаб

7 київських міських клінічних лікарень

Місцеві центри соціального захисту

Український аграрний ліцей