Проєкт O2

Проєкт O2

Прапор Хорватії

Період впровадження проєкту:

2020 – до сьогодні

Завдання:

За останні кілька років екологічна свідомість стала звичайною справою не лише серед людей, занурених в екологічні проблеми, та активістів, а й серед усіх громадян. Ідеться вже не про те, щоб слідувати тренду, а про усвідомлення небезпеки порушеного балансу між людьми, планетою та цілою екосистемою. Сучасний світ розвиватиметься згідно з імовірними катастрофічними сценаріями, якщо ми не вживемо швидких заходів, щоб зупинити негативні тенденції на кшталт вирублення лісів та викидів парникових газів. Одне з найкращих рішень цієї проблеми – лісорозведення. Тим більше, що ліси є значущими поглиначами вуглекислого газу, який є одним з основних факторів глобального потепління.

Рішення:

Наша мета – об’єднати широку громадськість, приватний і бізнес-сектор і всі вікові групи довкола ініціативи з  охорони та відновлення лісів у Хорватії. Ось чому, за допомогою Проєкту O2, ми розробили продукти для полегшення висадження дерев і лісорозведення – інноваційні, стимулювальні та досить прості, щоб їх активно використовувала кожна людина, сім’я чи компанія. Це по-сучасному оформлені набори з насінням або вже пророслими саджанцями дерев: Земля Кугл, Ліс у коробці та Бомби. 

Земля Kугл – це виготовлені вручну скляні куполи, які служать мініатюрними теплицями, що робить їх ідеальним інкубатором для проростання насіння та саджанців. У куполі є маленький дуб, паросток жолудя, і завдання людини – посадити своє мінідерево десь у природі. Підставка Землі Кугл виготовлена ​​зі спаленої деревини, а використання спаленої деревини передбачене проєктом O2 для очищення пошкоджених вогнем територій, яких, на жаль, у Хорватії чимало.

Ліс у коробці – це дерев’яний ящик, який містить підготовлені матеріали, необхідні для вирощування кількох саджанців дерев у контейнері з переробленого паперу. Він виготовлений із 100% біорозкладаних матеріалів і має навчальну мету. Окрім того, що це ідеальний подарунок, він також призначений для сімей із дітьми, дитячих садків та шкіл як частина навчальної програми про пророщення рослин.

Засадження більших площ здійснюють з повітря за допомогою безпілотників, які автоматично викидають пакети насіння, що самі проростають, так звані насіннєві бомби. Це дає змогу ефективно здійснювати лісорозведення важкодоступних спалених, вирубаних або пошкоджених ділянок. Насіння, що використовують у самопроростальних пакетах із суміші глини, піску та субстрату в різному співвідношенні, належить суто корінним типам дерев, характерним для місцевості, що підлягає засаджуванню.

У всіх наших продуктах насіння має сертифікат походження. Крім того, ми використовуємо лише місцеві неінвазивні види.

Проєкт O2 також виводить на ринок інноваційні біотехнологічні рішення завдяки багатопрофільному підходу із застосуванням здобутків агрономії, лісового господарства, підприємництва, технологій WEB/GIS, картографування, вимірювання екологічного сліду та соціальних мереж. Інтерактивний вебдодаток Projek O2 дає змогу компаніям (а також окремим особам), які займаються проєктом, відстежувати, що і де було посаджено, а також бачити прогрес плантації, майбутні дерева та ліси, площі, доступні для насадження, і, одночасно, отримувати оцінку позитивного екологічного сліду, який вони залишать нащадкам.

Результат:

Результати проєкту вимірюються в кількості засаджених лісових ділянках, а також  людей та компаній, які беруть участь у насаджуванні. Наразі висаджено 1031 квадратних метрів лісу, 345 окремих дерев, і ми продовжуємо підрахунки.

Категорія: Планета

Претендент:

Magic Forest d.o.o.

project

Про компанію:

Magic Forest d.o.o. — це хорватська компанія, яка займається створенням і продажем продукції для висаджування дерев і контролю за їхнім ростом.

Цілі Сталого Розвитку

12 (1)
13

Партнери:

Grawe Insurance Company, Beiersdorf, PBZ (Intesa Sanpaolo Group), L’Oréal, INA (MOL Group)