Проєкт Kids’ Lab – освітня програма з хімії для дітей віком 6-12 років

Проєкт Kids’ Lab – освітня програма з хімії для дітей віком 6-12 років

ukraine

Період впровадження проекту:

2017-2020

Завдання:

Освіта дітей – це ключ до успішного суспільства в майбутньому. Концерн BASF, як лідер світової хімічної індустрії, активно реалізовує ініціативи, спрямовані на те, щоб пробудити у дітей та молоді інтерес до хімії. Крім того, проєкт покликаний підкреслити значення цієї галузі для подолання глобальних завдань, таких як захист клімату та збереження природних ресурсів. У його підготовці були задіяні педагоги, психологи, фахівці у роботі з дітьми, експерти. Мета проєкту полягає в тому, щоб відкрити можливості для навчання, заохотити дітей до відкриттів і навчити їх корисним науковим методам та навичкам. Це допоможе подолати виклики завтрашнього дня та створити стале майбутнє. Проєкт присвячений темі очищення і дбайливого ставлення до води – найціннішого, але вичерпного ресурсу на Землі.

Рішення:

Український освітній проєкт Kids’ Lab є власною розробкою концерну BASF.  Проєкт запустився у 2017 році на базі музею популярної науки та техніки «Експериментаніум». У спеціально обладнаній хімічній лабораторії діти стають маленькими вченими та відкривають для себе цікавий світ хімії через прості й безпечні експерименти.

Заняття в лабораторії BASF Kids’ Lab абсолютно безкоштовні: концерн BASF забезпечує дітей безпечними інгредієнтами для дослідів, справжнім лабораторним посудом, захисним одягом, а також посібниками і лабораторними журналами, які допомагають краще засвоїти матеріал. Також у межах проєкту BASF створив віртуальну лабораторію (Virtual Lab).

Після 1-1,5 годинного навчання учасники отримують робочий зошит для подальших експериментів, а вчителі – пропозиції ідей, які можна реалізувати в класі. За результатами навчання кожен учасник отримує диплом.

Через пандемію коронавірусу проєкт перейшов в онлайн, на сторінки Facebook та Instagram музею «Експериментаніум». Онлайн-версія лабораторії під хештегом #stayathomechemistry продовжувала знайомити дітей із хімічною природою речовин, підкріплюючи теорію повчальними і водночас простими дослідами, які можна легко повторити в домашніх умовах з доступних матеріалів. Для онлайн-проєкту було підготовано понад 20 захопливих експериментів, а статистика переглядів свідчить про його популярність серед підписників.

Результати:

За час існування програми проведено понад 250 уроків для близько 3000 школярів з усіх районів міста Києва. Інтерактивні заняття отримали схвальні відгуки як від вчителів, так і від батьків школярів. Діти ж у своїх відгуках пишуть, що вони відкрили для себе хімію як нову науку і з нетерпінням чекають продовження її вивчення.

Інвестиції BASF у розвиток проєкту в Україні становлять 5-6 тисяч євро на рік.

Категорія: Суспільство

Претендент:

BASF в Україні

BASF logo

Претендент:

Концерн BASF – лідер світової хімічної галузі. У BASF ми створюємо хімію для сталого майбутнього. Ми поєднуємо економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю. Близько 117 000 наших співробітників роблять свій внесок в успіх клієнтів практично в кожному секторі та практично в кожній країні світу.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04

Партнери

Музей популярної науки та техніки «Експериментаніум»