Професія без гендеру

Професія без гендеру

Прапор Грузії (1)

Період впровадження проєкту:

01/03/2020-30/11/2021

Завдання:

“Movement For Change” (Рух за зміни) або MFC – це феміністична організація, яку заснували чотири жінки з різних сільських районів Грузії у 2014 році.

Місія організації – підвищити гендерну гармонію в грузинському суспільстві за допомогою освіти та подолання гендерних стереотипів.

Стратегічні цілі та завдання: захист прав жінок, сексуального та репродуктивного здоров’я; просування інтересів жінок на всіх рівнях, підтримка вільних жіночих ініціатив щодо покращення їхнього культурного та соціально-економічного статусу.

Рішення:

 

 Вибираючи нестереотипні професії та просуваючись по службі, жінки, які завершують увесь навчальний процес, з більшою ймовірністю знайдуть роботу з високим рівнем доходу та зароблять більше, ніж середня жінка в Грузії. Гендерні норми та стереотипи заважають дівчатам опановувати професії, де домінують чоловіки. Вибір професії під впливом гендерних стереотипів змушує жінок обирати неконкурентоспроможну та низькооплачувану роботу. Є значна різниця між оплатою праці чоловіків і жінок навіть на тих самих посадах. Крім того, професії, стереотипно пов’язані з чоловіками, набагато більше цінуються на ринку праці. З іншого боку, сфери догляду, освіти та обслуговування, де переважно працюють жінки, часто мають занижений рівень зарплатні. 

 

Результат:

Метою проєкту є формування в медіа критичної щодо стереотипів аудиторії через створення прецеденту з 20 економічно стійких жінок за допомогою освіти та працевлаштування в нестереотипних професіях: автослюсарка, менеджерка з якості будівництва.

Категорія: Суспільство

Претендент:

Tegeta Motors

tegeta

Про компанію:

Tegeta Motors є лідером автомобільної промисловості не тільки в Грузії, а й у всьому Південному Кавказі. Tegeta Motors пропонує корпоративним і роздрібним споживачам повний асортимент автомобільної продукції та автомобільних послуг. Послуги компанії охоплюють діагностику легкових і вантажних автомобілів, автобусів, будівельної та спеціальної техніки та їх ремонт за допомогою спеціальних авторизованих програм.

Цілі Сталого Розвитку

5
10

Партнери:

  • НДО “Movement For Change – MFG” 
  • Tegeta Motors
  • Smart Academy
  • Khela
  • Anagi