Національний Тур «КІНО ПРОСТО НЕБА»

Національний Тур «КІНО ПРОСТО НЕБА»

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

04.06.21–24.08.21

Завдання:

Надати доступ до сучасного українського кіно людям у містах, містечках, селищах України, у котрих немає кінотеатрів, які у звичних умовах не мають можливості перегляду фільмів на великому екрані з якісним звуком та надати змогу переглянути найкращі сучасні українські фільми у кінотеатрах просто неба. Долучити молодь до кіномистецтва та дати можливість познайомитись з кіноіндустрією через знімання власного кіно.

Рішення:

Проєкт «Кіно просто неба» – це перший масштабний національний тур

українського кіно, що пройшов безпосередньо у 43 населених пунктах країни, де нині здебільшого відсутні кінотеатри, з метою долучити якомога більше глядачів сіл, селищ і маленьких містечок до перегляду кінофільмів вітчизняного виробництва. Залучені області – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська.  Під час туру транслювались повнометражні фільми українського виробництва. Освітньою складовою туру стала кіношкола в 3 регіонах України – Черкащині, Вінниччині та Дніпровщині.

Для Туру створена медіаплатформа – кіномобіль зі спеціальною інженерною конструкцією. Це автономна мобільна автоплатформа з великим LED-екраном, якісним звуком та всім необхідним обладнанням для забезпечення кінопоказів у будь-який час доби та в кожному місці розташування.

Розроблено і проведено навчальну програму  кіношколи для молоді та знімання  власноруч розроблених короткометражних фільмів сільськими дітьми, у яких діти демонструють, як вони бачать людей літнього віку і їхні проблеми.  

 

Кінотур стартував 5 червня у селищі Мирному Бориспільського району Київської області та завершився 24 серпня у  містечку Миронівка, Обухівського району на День Незалежності України.

 

Зірки українського кінематографа – Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк стали амбасадорами туру «КІНО ПРОСТО НЕБА» та брали безпосередню участь у презентаціях та промо Туру. Спілкування з метрами українського кінематографа Ахтемом Сеітаблаєвим та Богданом Бенюком для гостей кінопоказів стало пам’ятною подією, яку фіксували автографи та фото.

 

Окрім участі офіційних амбасадорів, на різних локаціях кінопоказів до Туру долучилися: кінорежисер Михайло Іллєнко, кінооператор Ярослав Пілунський, кінорежисер Андрій Дончик, письменник та сценарист Сашко Лірник.

Результат:

Національний тур «КІНО ПРОСТО НЕБА» завершився рекордами України 

«Максимальна кількість населених пунктів та найбільша кількість глядачів в найбільшому національному турі Україною»,  який був зафіксований 24 серпня 2021 року Національним реєстром рекордів у м. Миронівка.

12 кіновікендів на 43 локаціях туру у 10 областях України зібрали близько 50 000 глядачів. 

Покази відвідали глядачі з 342 населених пунктів (43 локації та 299 сусідніх до локацій селищ та містечок).

Протягом туру були продемонстровані 122 сеанси з 12 повнометражних та 26 короткометражних фільмів.

На фінальному показі були продемонстровані 5 фільмів, які відзняли підлітки у  кіношколі, шо її було організовано в 5 невеликих громадах (Ладижин, Канів, Катеринопіль,Тульчин і Петраківка).

Усього 138  підлітків з трьох областей України взяли участь у майстер-класах та комплексних практичних заняттях. Під керівництвом досвідчених майстрів українського кінематографа було створено 5 короткометражних робіт (по одній у кожному населеному пункті), які були продемонстровані на кінцевому показі Національного Туру «КІНО ПРОСТО НЕБА» 24 серпня у місті Миронівка. 

Найважливішим для організаторів Туру стали численні доброзичливі відгуки глядачів та запрошення від громад України відвідати саме їхні селища та містечка. 

Категорія: Суспільство

Претендент:

ПрАТ «МХП»

MXП

Про компанію:

ПрАТ МХП — це одна з найбільших агропромислових компаній України, що має виробничі активи в Нідерландах, Словенії, Словаччині та дистрибуційний офіс в ОАЕ. Компанія заснована 1998 року, а її продукція представлена в 80 країнах світу.

Цілі Сталого Розвитку

4
10
11
17

Партнери:

Фонд «МХП – Громаді», Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Генеральний медіапартнер – UA:Суспільне/ Суспільне мовлення 

Головний інформаційний партнер – телеканал “ЕСПРЕСО” (espreso.tv)

 

Партнерами Національного Туру «Кіно просто неба» є: Райффайзенбанк, компанія Deloitte в Україні, Українська Кіноакадемія, компанія “Вавілон”.

Партнери освітньої частини – кіношколи є:

Harald Binder Cultural Enterprises® (HBCE), Zagoriy Foundation, у партнерстві з командою Жовтий Автобус від ГО «ГЕРОЇ. ЮЕЙ»,  та компанією “PATRIOT Rental”.