«Посилення правової спроможності громадських організацій» програми Pro Bono Lab

«Посилення правової спроможності громадських організацій» програми Pro Bono Lab

ukraine

Період впровадження проєкту:

2020 – 2021

Завдання:

Для розвитку Pro Bono Lab існує потреба у постійному зборі актуальних запитів та створенні нових тематичних блоків навчальної програми, за якими громадські організації зможуть посилювати себе. Нашою метою є також залучення до співпраці більшої кількості представників юридичного бізнесу (юридичні компанії та юридичні департаменту бізнес-компаній), а також поширення розробленого практичного контенту для використання іншими громадськими організаціями (приклади та шаблони). 

 

У межах проєкту виконуються завдання:

 1. Збільшення пулу партнерів з юридичного бізнесу для посилення навчального курсу;
 2. Розробка навчального контенту за додатковими актуальними темами на основі зібраних запитів від ГО;
 3. Реалізація навчання для відібраних ГО за менторської підтримки юридичного бізнесу;
 4. Презентація найкращих практик впровадження рекомендацій в діяльність ГО.

Рішення:

Організувати навчальний курс для громадських організацій, який базується на дослідженні потреб громадських організацій та формуванні відповідної актуальної навчальної пропозиції щодо налагодження бізнес-процесів в громадському секторі, а також у сфері надання послуг.

Етапи реалізації:

 1. Проведення конкурсу серед громадських організацій на проходження навчального курсу “Посилення правової спроможності громадських організацій” програми Pro Bono Lab.
 2. Створення навчального контенту
 3. Проходження онлайн-навчання: відеоурок, навчальний матеріал, виконання домашнього завдання відповідно до тематичного блоку. Домашнє завдання передбачає роботу громадської організації над власним внутрішнім документом, відповідно до тематичного блоку.
 4. Перевірка домашнього завдання ментором з юридичного бізнесу та надання ним письмових рекомендацій для громадської організації.
 5. Онлайн-сесія для учасників тематичного блоку, під час якої ментор презентує загальні рекомендації для учасників даного блоку. Онлайн-сесія передбачає живе спілкування та питання-відповіді для учасників

Результат:

 1. Виявлено актуальний запит громадських організацій щодо тем необхідної правової підтримки для посилення правової та інституційної спроможності.
 2. Розроблено 7 актуальних тематичних навчальних блоків.
 3. Реалізовано навчання громадських організацій за участі юридичного та аудиторського бізнесу. Залучено 7 менторів з юридичного бізнесу та 20 громадських організацій.
 4. Презентовано найкращі практики впровадження рекомендацій програми в діяльність громадських організацій.
 5. Налагоджена системна співпраця з юристами, адвокатами, юридичними компаніями, юридичними підрозділами бізнес-компаній та громадськими організаціями у цікавому та зручному для кожної сторони форматі.

Категорія: Мир

Претендент:

ВБО «Українська фундація правової допомоги»

pro pro lab logo

Про компанію:

Українська фундація  правової допомоги — це платформа налагодження синергічних зв’язків між провайдерами правової допомоги та вироблення рішень для побудови ефективної системи доступу до правосуддя.

Простір Pro Bono — один із напрямів діяльності Фундації, є платформою, що поєднує представників громадського сектору та юридичного бізнесу для взаємовигідної співпраці на благо суспільства.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-17

Партнери

Міжнародна юридична фірма Dentons Europе

KPMG в Україні

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang в Україні

Юридична фірма Spensers

Олексій Пуха і Партнери

аудиторська фірма «Марінченко і партнери»

Юридична фірма ePravo

Юротат

31 громадська організація