Навчання тестуванню веб-застосунків для людей з вадами зору


Період впровадження проекту:
2019-2020 рр.
Завдання:
Питанню доступності вебсайтів приділяють неабияку увагу у США та віднедавна і в Європі. Сьогодні діє директива Європарламенту, в якій прописано, що європейські країни мають ухвалити закон, що вимагав би від усіх публічних сайтів бути доступними. А до 2021 року, згідно з документом, потрібно зробити такими й мобільні аплікації.
На ринку України є значний попит на таку експертизу, адже значна кількість ІТ компаній працює за західний ринок, проте немає достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів. З іншої сторони, наша освітня система не має ресурсу на відповідної бази для навчання людей з вадами зору ІТ-спеціальностям.
За оцінками ВООЗ, понад мільярд людей, що складає близько 15% населення земної кулі, мають деяку форму інвалідності. У США такий показник – приблизно 25%, Кількість осіб з інвалідністю в Україні на сьогодні становить близько 6%.
Рішення:
Accessibility Testing – як одна із затребуваних практик та спосіб працевлаштування для незрячих людей.
Accessibility Testing – вид тестування програмного забезпечення, який має на меті переконатися у тому, що web-продукт, мобільний додаток тощо зручні для людей із різними видами порушень: зору, слуху, ментальності, опорно-рухової системи тощо. Серед 50-ти accessibility-критеріїв, за якими оцінюють сайти та додатки, дві третини припадають на особливості, що є необхідними для незрячих людей. Контрастність кольорів, розмір шрифтів, заголовки розділів, аудіосупровід сторінки, анімація від взаємодій і коректність багатьох параметрів — частина з переліку таких вимог. Завдання тестувальника доступності — визначити, де є проблеми.
Оскільки звичайні кінцеві користувачі продукту не можуть дати остаточних висновків про доступність, бо часто не знають, на що потрібно звертати увагу, то у SoftServe вирішили навчити тестуванню людей з порушеннями зору і залучити їх до роботи в компанії. Відтак наприкінці 2019 року в компанії SoftServe розробили перший навчальний курс на базі SoftServe ІТ Academy для підготовки спеціалістів з Accessibility Testing.
З-поміж невеликої кількості претендентів, яких шукали через партнерські НГО, що займаються питаннями осіб з вадами зору, відбір пройшли восьмеро кандидатів.
Курс Accessibility Testing розрахований на 2 місяці і складається з двох частин: перша – стандартне наповнення для груп тестувальників, друга – це власне частина, що стосується Accessibility Testing. Ментори ІТ Академії максимально адаптували навчальні матеріали у формати, доступні для людей із порушеннями зору.
Схвалено до 2025 року зробити навчальні приміщення SoftServe IT Academy доступними для людей з особливими потребами.
Результати:
Розроблено перший курс з тестування веб-застосунків на доступність Accessibility Testing при SoftServe IT Academy. 8 випускників групи по завершенню навчання стали співробітниками компанії SoftServe.
Проведено аудит доступності навчальних приміщень та офісів компанії, в результаті якого було виявлено, що 50% усіх офісів SoftServe є доступними для людей з інвалідністю.
Погоджено внутрішні вимоги щодо будівництва чи вибору орендованих приміщень для офісів компанії, згідно з якими усі такі споруди повинні бути доступними для маломобільних груп людей.
Розроблено інструкцію з вимогами щодо доступності внутрішніх та зовнішніх заходів, які організовує компанія.
Категорія: Суспільство
Претендент:
SoftServe Inc.

Про компанію:
SoftServe — провідна українська ІТ-компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг.
Цілі Сталого Розвитку



Партнери
Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами
Українське товариство сліпих
Клуб незрячої молоді Львова
ГО «Зелений хрест»
