Навчання тестуванню веб-застосунків для людей з вадами зору

Навчання тестуванню веб-застосунків для людей з вадами зору

ukraine

Період впровадження проекту:

2019-2020 рр.

Завдання:

Питанню доступності вебсайтів приділяють неабияку увагу у США та віднедавна і в Європі. Сьогодні діє директива Європарламенту, в якій прописано, що європейські країни мають ухвалити закон, що вимагав би від усіх публічних сайтів бути доступними. А до 2021 року, згідно з документом, потрібно зробити такими й мобільні аплікації.

На ринку України є значний попит на таку експертизу, адже значна кількість ІТ компаній працює за західний ринок, проте немає достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів. З іншої сторони, наша освітня система не має ресурсу на відповідної бази для навчання людей з вадами зору ІТ-спеціальностям. 

За оцінками ВООЗ, понад мільярд людей, що складає близько 15% населення земної кулі, мають деяку форму інвалідності. У США такий показник – приблизно 25%, Кількість осіб з інвалідністю в Україні на сьогодні становить близько 6%.

Рішення:

Accessibility Testing – як одна із затребуваних практик та спосіб працевлаштування для незрячих людей.

Accessibility Testing – вид тестування програмного забезпечення, який має на меті переконатися у тому, що web-продукт, мобільний додаток тощо зручні для людей із різними видами порушень: зору, слуху, ментальності, опорно-рухової системи тощо. Серед 50-ти accessibility-критеріїв, за якими оцінюють сайти та додатки, дві третини припадають на особливості, що є необхідними для незрячих людей. Контрастність кольорів, розмір шрифтів, заголовки розділів, аудіосупровід сторінки, анімація від взаємодій і коректність багатьох параметрів — частина з переліку таких вимог. Завдання тестувальника доступності — визначити, де є проблеми.

Оскільки звичайні кінцеві користувачі продукту не можуть дати остаточних висновків про доступність, бо часто не знають, на що потрібно звертати увагу, то у SoftServe вирішили навчити тестуванню людей з порушеннями зору і залучити їх до роботи в компанії. Відтак наприкінці 2019 року в компанії SoftServe розробили перший навчальний курс на базі SoftServe ІТ Academy для підготовки спеціалістів з Accessibility Testing. 

З-поміж невеликої кількості претендентів, яких шукали через партнерські НГО, що займаються питаннями осіб з вадами зору, відбір пройшли восьмеро кандидатів.

Курс Accessibility Testing розрахований на 2 місяці і складається з двох частин: перша – стандартне наповнення для груп тестувальників, друга – це власне частина, що стосується Accessibility Testing. Ментори ІТ Академії максимально адаптували навчальні матеріали у формати, доступні для людей із порушеннями зору.

Схвалено до 2025 року зробити навчальні приміщення SoftServe IT Academy доступними для людей з особливими потребами.

Результати:

Розроблено перший курс з тестування веб-застосунків на доступність Accessibility Testing при SoftServe IT Academy. 8 випускників групи по завершенню навчання стали співробітниками компанії SoftServe.

Проведено аудит доступності навчальних приміщень та офісів компанії, в результаті якого було виявлено, що 50% усіх офісів SoftServe є доступними для людей з інвалідністю.

Погоджено внутрішні вимоги щодо будівництва чи вибору орендованих приміщень для офісів компанії, згідно з якими усі такі споруди повинні бути доступними для маломобільних груп людей.

Розроблено інструкцію з вимогами щодо доступності внутрішніх та зовнішніх заходів, які організовує компанія.

Категорія: Суспільство

Претендент:

SoftServe Inc.

softserve logo

Про компанію:

SoftServe — провідна українська ІТ-компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-08
GOALS_Ukr-10

Партнери

Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами

Українське товариство сліпих

Клуб незрячої молоді Львова

ГО «Зелений хрест»