«Молодь змінить Україну» – Полтавщина

«Молодь змінить Україну» – Полтавщина

ukraine

Період впровадження проєкту:

 2020 року

Завдання:

Проблематика проєкту: низька активність молоді Полтавщини в громадському житті регіонів спричинена відсутністю мотивації та інструментів, щоб розкрити потенціал, який знижує здатність громад здійснювати свій внесок у розвиток України в цілому.

Завдання проєкту: 

  • підвищити активність молоді Полтавщини у житті свого регіону; 
  • надати молодим людям віком 20-35 років необхідні сучасні знання та інструменти для написання і реалізації успішних проєктів місцевого розвитку;
  • розвинути лідерські навички та проактивний тип мислення у 60 представників та представниць молоді Полтавщини;
  • залучити найкращий європейський досвід для вирішення викликів регіону шляхом вивчення його групою з 7 активних молодих професійоналів, які презентували себе найкраще у заявленому проєкті.

Рішення:

Команда фонду, створюючи методологію програми «Молодь змінить Україну» – Полтавщина, на всіх її етапах наскрізними темами дає такі меседжі учасникам та учасницям:

  • реалізація змінотворчих для країни проєктів можлива лише при побудові ефективної співпраці та взаємодії в межах трикутника “влада-бізнес-громада”;
  • якісна освіта потребує постійної роботи над собою, саморозвитку, пізнання нової інформації;
  • якісні зміни в країні мають робити професійні, етичні, патріотичні молоді люди, які вміють брати відповідальність на різних рівнях;
  • саме партнерства і колаборації, побудовані на спільних цінностях, дають найкращі результати для важливих соціальних проєктів, підсилюючи один одного.

Формат проєкту також став суттєвим доповненням до можливостей неформальної освіти для дорослих, представлених у Полтавській області, і допоміг підвищити рівень володіння навичками, важливими для працевлаштування, отримання гідної роботи та занять громадською або підприємницькою діяльністю.
Програма складається з 4-ох модулів офлайн та онлайн-навчання.

Результат:

60 учасників з Полтавської області (з великих міст та об’єднаних територіальних громад) безоплатно отримали якісні знання про найкращі практики місцевого самоврядування, соціальні інновації, ефективну співпрацю у трикутнику “влада-бізнес-громада”, розвиток потенціалу регіону, побудову успішної громади, а також про проєктний менеджмент (розробку та втілення проєктів місцевого розвитку на Полтавщині) і з інших дотичних тематик.

Учасники представляють місцеву владу, соціальний бізнес, громадські організації та медіа.

За результатами учасники реалізували 32 проєкти місцевого розвитку загальним охопленням 10500 осіб. До своїх проєктів їм вдалося залучити 129 партнерів та 30 інвесторів як з бізнесу, так і з органів державної і місцевої влади.

Тематики реалізованих проєктів: розвиток самоврядування та самоорганізації населення; неформальна молодіжна освіта; ребрендинг міста/громади; соціальні інновації; підвищення довіри та соціальної згуртованості; креативні індустрії; розвиток туристичного потенціалу міста/громади; децентралізація; соціальне підприємництво; робота з молоддю; інклюзивність; культура; екологія; відкритість влади; реагування на COVID-19.

До програми було залучено 22 експерти місцевого, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

7 учасників отримали додаткову фінансову підтримку для своїх проєктів  у вигляді малих грантів на загальну суму 75 000 грн.

7 учасників отримали тижневу навчальну поїздку до 1 з 6 країн Європи з метою вивчення та втілення в Україні найкращих європейських практик відповідно до сфер роботи та громадської активності учасників поїздки.

Претендент:

Благодійна організація «Благодійний фонд родини Богдана Гаврилишина»

havrylyshyn logo

Про компанію:

Заснований на таких цінностях як відповідальність, співпраця та професіоналізм, з вірою у високий потенціал України, Фонд родини Богдана Гаврилишина підтримує молодих змінотворців задля сталого розвитку ціннісно орієнтованої України.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-17

Партнери

Полтавська асоціація бізнесу