Адвокаційні кампанії Мережі DOCU/CLUB на підтримку реформ в Україні

Адвокаційні кампанії Мережі DOCU/CLUB на підтримку реформ в Україні

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

лютий – липень 2021 року

Завдання:

У зв’язку із всеукраїнською реформою децентралізації органи місцевого самоврядування отримали більше повноважень, щоб бути спроможними розв’язувати всі місцеві питання і відповідати за це. Своєю чергою, жителі дістали нагоду розвивати свої громади на місцях, беручи участь у громадських слуханнях, долучаючись до робочих груп, підписуючи петиції та спрямовуючи свої звернення до органів місцевого самоврядування. 

Громадянам, які безпосередньо стикаються із локальними проблемами та викликами, надзвичайно важливо на цьому етапі вибудувати ефективний діалог з владою для ухвалення відповідних рішень. Допомогти у цьому можуть адвокаційні заходи, спрямовані на зміну політик, практичних підходів, співвідношення сил, поглядів та відносин. Реалізація таких адвокаційних заходів має на меті підвищення рівня впливу громади на процеси ухвалення рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування за допомогою інноваційних міжгалузевих культурно-просвітницьких заходів, через розбудову потенціалу й посилення співпраці об’єднаних територіальних громад, місцевих органів влади, представників громадянського суспільства та представників держави.

Рішення:

Визначивши коло актуальних проблем, з якими стикаються громади, та використовуючи документальне кіно як інноваційний інструмент залучення громадян до активних дій, ГО “Докудейз” у співпраці з 40 кіноклубами Мережі DOCU/CLUB успішно провели заходи в межах 5 адвокаційних кампаній на підтримку реформ в Україні, зокрема:

– збереження довкілля – на підтримку реформи сфери довкілля;

– протидія булінгу – на підтримку реформи освіти;

– надання безперешкодного доступу до медичних послуг та забезпечення хворих необхідними медичними препаратами – на підтримку медичної реформи;

– зменшення рівня злочинності за допомогою успішної ресоціалізації засуджених – на підтримку реформи пенітенціарної системи;

– підвищення рівня впливу громади на процеси ухвалення рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації.

 

Для досягнення значущих результатів у просуванні реформ, адвокаційні заходи були підсилені такими дієвими інструментами, як:

перегляди та обговореннями фільмів на актуальні теми;

проведення опитувань аудиторії;

запрошення тренерів та експертів на заходи, організація тренінгів, майстер-класів, симулятивних ігор, воркшопів, артпікніків та виставок;

виготовлення та розповсюдження просвітницької літератури;

проведення виховних годин та обговорень зі школярами із залученням психологів.

Результат:

Кожен із 40 заходів мав свої підцілі та підзавдання: безпечний простір, гуманне ставлення до безпритульних тварин, захист та відновлення культурної спадщини, налагодження діалогу між владою, активістами і медіа – теми адвокаційних заходів були різні й водночас спільні. Для одних громад заходи з адвокації стали першим кроком до усвідомлення проблеми, для інших – вдалим їх вирішенням. 

Підсумовуючи, ми:

провели 40 адвокаційних заходів в межах 5 адвокаційних кампаній, направлених на промоцію демократичних реформ у сфері прав людини;

залучили понад 17 000 учасників (представників органів місцевої влади, освітян, активістів, молоді, школярів, працівників медичної сфери тощо);

поділилися інноваційним адвокаційним інструментом, який громади зможуть використовувати й надалі для просування позитивних змін у своїх громадах.

Категорія: Мир

Претендент:

Громадська організація “Докудейз”

docudays

Про компанію:

За 23 роки свого існування ГО «Докудейз» набула масштабного всеукраїнського виміру, а також нині активно посилює свою роль на міжнародному рівні. Ми реалізуємо низку крос-секторальних проєктів як в Україні, так і за кордоном, охоплюючи більш як 200 000 осіб щороку. Зокрема в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про прав людини Docudays UA, Мандрівного фестивалю Docudays UA, всеукраїнської мережі постійно діючих кіноклубів Docu/club (439 клубів), онлайн-кінотеатру DOCUSPACE, освітнього проєкту DOCU/ТИЖДЕНЬ, Всеукраїнської кампанії «Разом- За безпечні пологи!» та інших проєктів. У своїй діяльності ми поєднуємо покази документального кіно, правозахисні події, освітні та правопросвітні заходи задля розвитку критичного мислення, культурного рівня та знання про права людини.

Цілі Сталого Розвитку

4
11
16

Партнери:

За фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні, Національного фонду на підтримку демократії