Крила

Крила

Залучені жінки:
шлях до зростання та економічної безпеки

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

У межах проєкту Pact: 10/03 – 31/03/25

У межах ІТ-компоненту Beetroot Academy: 01/02/2021 – 31/01/2022

Завдання:

Сільські та маргіналізовані групи жінок – найбільш вразливі економічно, а їхній рівень безробіття, зокрема через наслідки пандемії, значно зростає. Крім того, системна гендерна нерівність досі є викликом, що впливає на забезпечення рівних прав та можливостей жінок. Мета проєкту – покращити економічне становище жінок, що належать до населення невеликих міст, сіл та селищ, а також тих, що входять до найбільш вразливих та маргіналізованих груп, за допомогою їхнього працевлаштування в цифровій економіці, зокрема в ІТ-сфері.

Рішення:

Проведення базового ІТ курсу для жінок “Вступ до ІТ”, що надає знання та навички комп’ютерної та інтернет-грамотності, а також уявлення про особливості ІТ в Україні. Студентки дізнаються про специфіку основних професій сфери та на практиці вивчають різні ІТ-ролі. Курс триває 2 місяці та включає 36 годин занять із викладачами/ками, а також 16 годин опційних занять з англійської мови, що є невіддільною частиною ІТ-сфери. Отже, після того, як жінки визначаться із необхідним напрямком, вони мають змогу продовжити навчання на просунутих курсах – від Front-End-розроблення до тестування програмного забезпечення. Академія надає менторську підтримку та супроводжує жінок у працевлаштуванні після навчання. Проєкт працює у Львівській, Харківській, Київській та Полтавській областях: 4 ОТГ та обласний центр у кожному регіоні (усього 20 територій).

Результат:

До кінця січня 2022 року: 132 жінки – випускниці курсу “Вступ до ІТ” (уже випустилось 36 жінок), 30 стипендіаток-випускниць просунутих курсів (15 жінок вже здобули стипендії), 70% працевлаштованих випускниць, поліпшення їхньої економічної безпеки та зменшення гендерної нерівності на робочих місцях. Також додатковим результатом проєкту може стати зменшення розриву в оплаті праці чоловіків та жінок. А створення для жінок “безпечного простору” та дружньої атмосфери навчання надасть їм віру у власні сили та навички, що стане фундаментом для працевлаштування.

Категорія: Суспільство

Претендент:

Beetroot Academy

beetroot

Про компанію:

Beetroot – це технологічна екосистема, яка об’єднує кілька компаній, що працюють разом для досягнення однієї мети: створення стійкого соціального, економічного та екологічного впливу. Кожна частина екосистеми Beetroot, починаючи від технічних консультацій і розробки, закінчуючи освітою, працює для створення унікального та потужного впливу. Місія Beetroot Academy – допомогти людям побудувати успішну кар’єру в цифровій економіці.

Цілі Сталого Розвитку

5
8
10

Партнери:

Організація-донор – “Pact”, що впроваджує проєкт за підтримки уряду Канади, локальні партнери – ВБО «КОНВІКТУС Україна»,
БО «Світло Надії», «Горіховий Дім»