Конкурс соціальних ініціатив «Ми – це місто»

Конкурс соціальних ініціатив «Ми – це місто»

ukraine

Період впровадження проєкту:

з 2013 року і до сьогодні

Завдання:

Провести конкурс «Ми – це місто».  Брати участь у конкурсі можуть некомерційні організації, муніципальні установи, ініціативні містяни. Учасники повинні самостійно сформулювати проблемні питання у своїх проєктах, довести їх актуальність для міста чи області, запропонувати шляхи вирішення можливих проблем і реалізувати свої проєкти. Переможці конкурсу отримують гранти до 100 тис. грн.  Проєкти мають бути спрямовані на створення інноваційних підходів для вирішення важливих соціальних завдань за такими напрямами: покращення інфраструктури, культура, освіта, спорт,  волонтерство та патріотизм. Менторами програми є авторитетні у Запоріжжі громадські діячі, спеціалісти із грантових програм. Таким чином щороку близько 500 запоріжців безкоштовно отримують цінні навички з соціального проєктування, що надає можливість брати участь у міжнародних грантових програмах та дає поштовх до реалізації власних ідей.

Завдяки фінансовій і менторській підтримці мешканці міста та області мають отримати можливість започаткувати та масштабувати свої найкращі ідеї. 

Платформа має стати майданчиком для соціального згуртування.

Рішення:

Завдання соціальної програми: 

  • покращення соціального мікроклімату;
  • підвищення активності місцевого населення та залучення людей до вирішення суспільних проблем;
  • покращення інфраструктури регіону;
  • підтримка актуальних проєктів, спрямованих на сталий розвиток регіону та підвищення якості життя суспільства в Запоріжжі та області.

Програма складається з компонентів,: 

  1. Школа соціального проєктування. Конкурс трансформувався в навчальну програму із соціального проєктування. Упродовж періоду відбуваються відкриті тренінги та майстер-класи з написання проєктних заявок. Ментори – громадські діячі, спеціалісти із грантових програм. Щороку близько 500 запоріжців безкоштовно отримують цінні навички із соціального проєктування. Відмінність програми – публічний захист та надання повної відповідальності за реалізацію проєкту його авторам.
  2. Акселератор соціальних стартапів. Мешканці міста та області отримують можливість започаткувати та масштабувати свої найкращі ідеї. 
  3. Платформа для соціального згуртування.

Результат:

За 7 років роботи програми «Ми – це місто» мешканці Запоріжжя та області надіслали 1653 конкурсні заявки. 330 проектів отримали грантову підтримку на загальну суму 22 млн. 300 тис. грн. та є успішно реалізованими. 

2019 рік став рекордним за кількістю поданих проектних заявок – 420, перемогу у конкурсі отримали 100 проектів, на реалізацію яких підприємства Групи Метінвест спрямували 7 млн. грн. Завдяки конкурсу відбувається значний розвиток освіти в регіоні. У 2017 році був відроджений єдиний у місті Дитячий планетарій. У 2018 році створено першу в місті дитячу Школу робототехніки Smart Kids, учні якої досягають неабияких успіхів: у 2019 р. дівчата зі Школи стали переможницями міжнародного IT-конкурсу та презентували свій мобільний додаток в сфері екології у Сан-Франциско. 

Запоріжжя стало осередком масштабних соціальних фестивалів, які стають візитівками міста. Місцеві мешканці за підтримки конкурсу реалізують унікальні проекти, спрямовані на поліпшення якості життя людей з інвалідністю. 

Все більше людей в Запоріжжі починають займати активну життєву позицію, що є однією з головних цілей конкурсу.

Категорія: Мир

Претендент:

ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»

Zaporizhzhia logo

Про компанію:

Громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій» другий рік

Поспіль є координатором конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто».

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-03
GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-09
GOALS_Ukr-11
GOALS_Ukr-17

Партнери

ПАТ «Запоріжсталь»

ПрАТ «Запоріжкокс»

ВАТ «Запоріжвогнетрив»

Запорізький ливарно-механічний завод