Зелений пояс

Зелений пояс

Прапор Хорватії

Період впровадження проєкту:

З 2014 до сьогодні

Завдання:

Ми є свідками деградації нашого природного капіталу. Багато організацій громадянського суспільства, державних навчальних закладів, добровільних пожежних команд та інших громадських об’єднань мають чудові ідеї, які допоможуть відновити наш природний капітал, але не мають ані економічної, ані фактичної підтримки. Саме тому INA запровадила програму «Зелений пояс», щоб допомогти місцевій спільноті активізувати реалізацію своїх проєктів з охорони навколишнього середовища.

Рішення:

З метою підвищення обізнаності про важливість сталого розвитку, у 2014 році ІНА розпочала програму «Зелений пояс», у якій запросила організації громадянського суспільства, державні навчальні заклади (школи, дитсадки, коледжі), добровільні пожежні частини та природні парки до спільної роботи, щоб сприяти збереженню довкілля в місцевих громадах. Ухваленими сферами проєктної діяльності є:

Зміна клімату, охорона біологічного різноманіття, захист ґрунту, морських та внутрішніх вод через запобігання забрудненню.

Освіта зацікавлених сторін, особливо молодих людей, які змінюють звичну поведінку, позитивно впливаючи на навколишнє середовище.

Інновації, пов’язані зі створенням методів, що економлять ресурси, скорочують відходи, економлять енергію.

Очищення громадських територій, озер, річок, моря, зокрема ревіталізацію морського узбережжя з акцентом на видаленні відходів, але без знищення природних екосистем, що порушувало б біорізноманіття. 

Догляд за шкільними садами та екологічними зонами, облаштування їх суто за допомогою багаторічних та, можливо, місцевих рослин з акцентом на збереженні чи збільшенні біорізноманіття та використання оснащення, зробленого тільки з природних та екологічних матеріалів.

Неформальна освітня діяльність з охорони навколишнього середовища, природи та клімату, призначена для місцевих громад,

 Виставки з охорони навколишнього середовища.

Результат:

З 2014 року через співфінансування 111 проєктів (коштом понад 2,2 млн. кун) було вкорінено 8137 саджанців дерев, квітів та рослин на площі 65 424 м2. Завдяки реалізації проєкту було облаштовано зелені доріжки, оновлено зони відпочинку та дитячі майданчики, очищено луки, ліси, морське дно, узбережжя, озера та річки. Також було відремонтовано притулки для тварин, відкрито класи на природі, підтримано роботу учнівських товариств та освіту з екології

Категорія: Планета

Претендент:

INA, d.d. Industrija nafte

ina

Про компанію:

INA, d.d. — це європейська нафтова компанія, що відіграє провідну роль у хорватському нафтовому бізнесі та в регіоні в галузі розвідки та видобутку нафти і газу, переробки нафти та розподілу нафти та нафтопродуктів. INA керує регіональною мережею з більш ніж 500 станцій технічного обслуговування в Хорватії та сусідніх країнах.

Цілі Сталого Розвитку

13
14
15
17

Партнери:

Socijalna zadruga Humana Nova Zagreb HRVATSKA GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA STANICA VINKOVCI Udruga za promicanje kreativnog i stvaralačkog života “Tratur” Savar Vodnjanski đir – Udruga za informiranje građana CPI NAVALIS Grupa Ruta Cres Centar za odgoj i obrazovanje Dubrava TEHNIČKA ŠKOLA VIROVITICA OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Dječji vrtić “Olga Ban” Pazin OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički Udruga za terapiju i aktivnosti pomoću konja “Pegaz”