Жінки-мігрантки у текстильній промисловості

Жінки-мігрантки у текстильній промисловості

turkey

Період впровадження проєкту:

2019 рік 

Завдання:

Відповідно до наших принципів різноманітності та рівності, наша головна мета – бути робочим місцем, де всі працівники почуваються цінними, незалежно від їхнього етнічного походження, соціального стану, релігії, статі, віку чи інвалідності. Тому мета цього проєкту – забезпечити професійне навчання і  підтримку в працевлаштуванні жінок-біженців та підвищити їх  обізнаність у галузі текстилю. На етапі реалізації проєкту виникли труднощі в процесі подання дозволів на роботу та поновлення заявок від іноземних працівників через бюрократичні етапи і технічні проблеми.

Рішення:

Першим кроком в реалізації проєкту стало проведення спільного  польового дослідження з Міжнародною організацією праці з метою виявлення жінок-біженців із соціально та економічно незахищеної групи. Навчальний етап проєкту розпочався з вибору 10 слухачів із 20 кандидатів. Ці слухачі не мали досвіду роботи з текстилем. Інструктор, призначений Центром народної освіти, провів учасникам безкоштовний прикладний курс професійного навчання. Курс тривав 8 тижнів, учасники займалися по 7,5 годин на день у “Екпен Текстиль”. Після закінчення професійного навчання всі учасники пройшли сертифікацію, отримавши можливість шукати роботу у текстильній промисловості.
Найбільш успішних слухачів найняла компанія  “Екпен Текстиль”  та один із виробників у нашому ланцюжку поставок. Інших учасників також підтримали у підготовці резюме для пошуку відповідної роботи в текстильних компаніях. 

Завдяки проєкту відбулося сприяння зареєстрованому працевлаштуванню жінок-біженців і підвищилася загальна обізнаність у текстильному секторі.

Результат:

У Туреччині проживає найбільша у світі кількість біженців, чисельність яких перевищує 4 мільйони станом на 2020 рік. Переважна більшість з них, близько 3,6 мільйона, вихідці з Сирії,  400 000 є громадянами Афганістану, Ірану та Іраку. Цільова аудиторія цього проєкту – жінки- не сирійки -біженці та жінки, які шукають притулку, через присутність у нашому місті переважно громадян Афганістану, Ірану та Іраку.

Ці несирійські біженці та шукачі притулку борються з бідністю через свою нездатність брати участь у робочій силі, а ті, хто працевлаштований, в основному працюють незареєстровано та позбавлені соціального забезпечення. Низька заробітна плата та нездорові умови праці щодня відчужують і збіднюють жінок-біженців від суспільства.

Категорія: Мир

Претендент:

EKPEN TEKSTIL SAN. TIC. A.S.

ekpen logo

Про компанію:

Компанія працює в індустрії швидкої моди. Ми розпочали свою подорож у текстильному секторі Туреччини в 1994 році, маючи незрівнянне партнерство та інноваційні цілі. Наші виробничі потужності розташовані в Денізлі та Ізмірі.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-01
GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-05
GOALS_Ukr-08
GOALS_Ukr-10
GOALS_Ukr-16
GOALS_Ukr-17

Партнери

ILO (International Labor Office)

Public Education Center

MUDEM (Refugee Support Center)