Жити еко – жити чисто

Жити еко – жити чисто

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

2008–2021 роки

Завдання:

Завдання нашої компанії – провадити місію усвідомленого споживання і стати провідником в “Екосвіт” кожного жителя планети. Компанія DeLaMark вже понад 10 років займається виробництвом екологічних продуктів для прибирання будинку, прання, засобів особистої гігієни та засобів для порожнини рота. У ДНК компанії закладено сталий розвиток. Протягом періоду нашої діяльності ми постійно доводимо це нашими діями. Наш девіз: “Жити еко – жити чисто”. 

Головними правилами нашої діяльності є не лише екологічність та відповідальність, а й соціальна залученість, ми намагаємося бути корисними для суспільства в цілому, тому не лише впроваджуємо власні соціальні проєкти та ініціативи, а й долучаємось до проєктів інших свідомих компаній.

Рішення:

 • Зменшення забруднення навколишнього середовища, зокрема кількості фосфатів, які потрапляють у водойми – виробництво безпечної екопродукції TM Delamark відповідає екологічним стандартам і не шкодить водним ресурсам, що підтверджено міжнародним екосертифікатом “Жива планета” (за ISO 14024) на всю лінійку продукції, який визнають 65 країн світу;
 • Зелені інновації – створення рецептур пральних порошків без фосфатів та  проведення еколого-токсикологічних досліджень впливу інноваційних мийних засобів за допомогою біотестування. 
 • Відповідність засадам економіки замкненого циклу – мінімізація негативного впливу на довкілля, безвідходне виробництво та досягнення цілей сталого розвитку: https://delamark.ua/about-us ;
 • Відповідальне споживання та поводження з відходами – зменшення кількості пластикових відходів. Ми забираємо тару від своїх засобів на перероблення та долучились до проєкту утилізації вживаних батарейок «Батарейки, здавайтеся!» 
 • Скорочення нерівності шрифт Брайля на пакуванні власних засобів, щоб споживачам з вадами зору було зручно обирати та користуватися нашою продукцією в побуті.

Результат:

 • Уся продукція компанії DeLaMark не шкодить екології та здоров’ю людини й виробляється відповідно до екологічного стандарту, який визнано в 65 країнах світу.
 • Створена нашими технологами рецептура пральних порошків без фосфатів чинить мінімальний вплив на гідробіонти при надходженні у водні екосистеми, якщо порівнювати з іншими безфосфатними та фосфатними засобами, що лягло в основу наукової дисертаційної роботи засновника ТОВ “Де Ла Марк” Олексія Веренікіна на тему «УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ МИЙНИХ ЗАСОБІВ»;

Дисертація є у відкритому доступі та може бути використана виробниками для відмови від фосфатів.

 

 • Компанія DeLaMark пройшла сертифікацію та отримала знак якості від проєкту Svidomo Made (проєкт команди Made in Ukraine за підтримки Міжнародної організації з міграції (MOM) спрямований на популяризацію відповідального виробництва і споживання);

 

 • У 2019 році започаткували програму “Поверни порожню тару” – важливу складову соціальної ініціативи  від Де Ла Марк.  За цей час наші клієнти повернули нам вже понад 10 тис. пластикових пляшок від засобів DeLaMark, що стають цінним ресурсом для створення інших речей, а не потрапляють на смітники.  
 • У 2019 році започаткували соціальну ініціативу “Здолаймо відходи! Зробіть це разом із нами!” від Де Ла Марк. Це відмова від друкованої продукції, буклетів, дисконтних друкованих карток для мінімізації продукування сміття.
 • У 2020 спільно з організацією сліпих розробили можливість нанесення шрифту Брайля на пакування власних засобів, щоб споживачам із вадами зору було зручно обирати нашу продукцію та користуватися нею в побуті.
 • У 2021 році спільно з ГО «Екологічна нація» запустили проєкт українською й англійською мовами з написання дитячої книги «17 глобальних цілей ООН», а також організували виставку «Пульс планети»:
 • забруднення пластиковим сміттям водойм;
 • мисливство на тварин;  
 • дефіцит питної води;
 • зміни клімату та опустелювання земель.

 

 • У 2021 році ми встановили бокс із приймання вживаних батарейок та збираємо їх у наших клієнтів у межах проєкту «Батарейки, здавайтеся!» 
 • У 2021 році запустили на сайті компанії delamark.ua мапу пунктів збору вторинної сировини, створеної Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine».
 • У період із 2008 до 2021 року ми активно підтримуємо ініціативи, які приносять користь всім членам родини, зокрема спортивні та культурні заходи. Надаючи подарунки для проведення конкурсів, змагань, ми також підтримуємо секції та гуртки, що допомагають дітям розвиватися. Ще один напрямок, який ми завжди готові підтримати, – це популяризація екоруху. Звичайно, ми завжди намагаємося допомогти в складну мить тим, хто цього потребує, тому корпоративна благодійна діяльність стала важливою складовою роботи компанії «Де Ла Марк» із перших років її існування.

Категорія: Планета

Претендент:

Товариство з обмеженою відповідальністю “ДЕ ЛА МАРК”

delamark

Про компанію:

Де Ла Марк – це українська компанія-виробник побутової хімії та косметичних доглядових засобів, яка першою отримала міжнародний екосертифікат «Жива планета» (за ISO 14024) на всю лінійку продукції.

Цілі Сталого Розвитку

7
E-WEB-Goal-09 (1)
11
12 (1)
E-WEB-Goal-17 (1)

Партнери:

Орган з оцінення відповідності: Центр екологічної сертифікації та маркування; 

ВГО «Жива планета» представляє Україну в GEN з 2003 року. З 2010 року ВГО «Жива планета» успішно пройшла міжнародну сертифікацію GEN Internationally Coordinated Ecolabelling System (GENICES) та стала одним із підписантів Багатосторонньої угоди про взаємне визнання результатів оцінення відповідності (ММRA) між органами з екологічного маркування – членами GEN.

Svidomo Made — проєкт команди Made in Ukraine за підтримки Міжнародної організації з міграції (MOM), спрямований на популяризацію відповідального виробництва і споживання.

ГО «Екологічна Нація» – проєкт, спрямований на популяризацію екологічного вектора України