Дійте із треПЕТом


Період впровадження проєкту:
2018-2020
Завдання:
Для того, щоб пластикові пляшки були перероблені, їх слід належним чином розділити, а потім відправити на переробні станції. Найважливішими завданнями та викликами проєкту є:
- Забезпечення переробки ПЕТ-пляшок: відправлення їх до спеціальних станцій, у співпраці з організаціями, що займаються переробкою відходів;
- Підвищення екологічної обізнаності мешканців щодо сортування відходів пакування в домашніх господарствах – співпраця з суб’єктами господарювання;
- Охоплення освітнім меседжем якомога більшої групи користувачів;
- Залучення партнерів до освітніх заходів – місцева освіта “біля джерела”;
- Пошук інноваційних способів висвітлення проблеми громадськості – небажання жителів сортувати відходи;
- Виявлення проблем щодо сегрегації ПЕТ- пляшок.
Рішення:
Співпраця з понад 100 організаціями, що займаються переробкою відходів, з метою відокремлення ПЕТ-пляшок та направлення їх до спеціальних баз переробки.
Визначення зон втрат сировини:
- Відсутність належних навичок та знань для відділення відходів, небажання щось змінювати;
- Спалення пластикових пляшок, відсутність екологічної обізнаності, енергетична бідність;
- Відсутність належної просвітницької діяльності, якою могли б займатись місцеві організації, які безпосередньо контактують із місцевим населенням.
Поширення інформації серед громадян у зонах втрат сировини:
- Співпраця з муніципалітетами та органами місцевого самоврядування, підтримка їх освітньої діяльності шляхом постачання освітніх інструментів та матеріалів, участь у місцевих заходах, підтримка освітніх заходів, що проводяться в приміщеннях заводу, на якому перебляють відходи.
- Співпраця з суб’єктами управління відходами, які можуть безпосередньо інформувати мешканців.
- Проведення загальнопольських освітніх програм для шкіл та дитячих садків: розсилка школам безкоштовних навчальних матеріалів різного рівня складності, з урахуванням віку учнів. Створення освітнього конкурсу з привабливими призами.
- Розвиток мобільної освітньої зони – інноваційний освітній інструмент, розміщений у сміттєвозі, та проведення навчальної екскурсії.
- Співпраця з підприємцями – торговими мережами, що безпосередньо мають зв’язок із клієнтами.
Встановлення ключових партнерських відносин.
Результат:
Це перший і єдиний проєкт подібного типу в Польщі – 4 конкуренти об’єдналися заради спільної мети;
За 2 роки (з моменту початку проєкту) ми збільшили кількість зібраних та перероблених ПЕТ-пляшок у системі Rekopol приблизно на 32%.
Проєкт також вплинув на збільшення збору ПЕТ у Польщі (збільшення приблизно на 10% у 2019 році проти 2018 року)
Ми щороку охоплюємо принаймні 2000 початкових шкіл своєю освітньою діяльністю
Ми навчали понад 400 000 учнів у рамках загальнопольської освітньої програми для початкових шкіл
Ми щорічно залучаємо близько 100 суб’єктів – партнерів освітніх заходів (суб’єктів поводження з відходами, НУО, трубочистів, муніципальну поліцію, школи, муніципалітети, підприємців, приватних осіб)
За 2 роки ми навчили майже 10 000 людей за допомогою мобільної освітньої зони, влаштованої на сміттєвій доріжці.
Щороку ми реалізуємо кілька місцевих освітніх проєктів, що адаптуються до конкретного регіону.
Ми розробляємо навчальні матеріали та робимо їх доступними (безкоштовно) для охочих – матеріали пристосовані для реципієнтів різних вікових груп і безкоштовно розповсюджуються для використання в навчальних заходах.
У 2020 році ми запустили перший освітній конкурс для дитячих садків.
– Проєкт викликає інтерес у всіх стейкхолдерів, ми залучаємо нових партнерів, наприклад. Ми проводимо освітню діяльність у співпраці з новими організаціями.
Категорія: Платнета
Претендент:
Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A

Про компанію:
Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – єдина організація, діяльність якої направлена на відновлюване пакування, створена виробниками, які розміщують упаковану продукцію на польському ринку. Вони виконують обов’язок щодо відновлення та переробки упакування, а також зобов’язання проводити громадські освітні кампанії. Rekopol проводить громадські освітні кампанії щодо сортування відходів пакування та свідомих покупок (День без відходів, Культура сегрегації, Дійте із завзяттям) У Rekopol 25 акціонерів (як польських, так і міжнародних підприємств). Серед них є виробники, філлери, суб’єкти переробки відходів та торгові мережі. Rekopol діє на некомерційній основі – прибуток вкладається у розвиток системи селективного сортування відходів.
Цілі Сталого Розвитку



Партнери
Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.
Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters.
Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o.
Żywiec Zdrój S.A.
Jeronimo Martins Polska S.A.
Alpla Polska
