Довгостроковий освітній проєкт «Zero Waste FashionUA»

Довгостроковий освітній проєкт «Zero Waste FashionUA»

ukraine

Період впровадження проєкту:

2016-2020

Завдання:

Нині планета засмічена продуктами неякісного, одноразового виробництва, так званого fast fashion. Проєкт «Zero Waste FashionUA: Національні традиції українського крою – крок у майбутнє!» покликаний впровадити і популяризувати екологічні цінності сталого споживання та використання матеріалів у сучасному дизайні. А також сприяти відродженню культурної спадщини (унікального, безвідходного народного крою) та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.

Перелічені складові можуть бути актуальними для кожного міста чи села України. Очікується, що локація Києва, в якій запланована реалізація онлайн-проєкту, стане експериментальним майданчиком. А досвід, набутий в ході проєктного заходу, буде узагальнений для ширшого застосуванн безвідходного народного крою одягу та подальшого пропагування ідеї відповідальної моди на теренах України.

Рішення:

Майбутнє за усвідомленим споживанням. Сповідуючи цю ідею ми започаткували курс з еко-пошиву для прибічників свідомого використання речей. Охочих створювати красиві та комфортні речі без шкоди довкіллю було чимало. Курс став настільки популярним серед людей середнього віку, що викладачі школи запропонували збагатити цей напрям українським народним спадком – традиційним кроєм одягу без залишків. Важливою складовою проєкту є впровадження спеціальних освітніх програм для дітей, в тому числі для дітей з інвалідністю. Таким чином проєкт навчає підлітків сприймати дизайн та виробництво одягу як важливий процес сталого розвитку, що впливає на екологію довкілля. Разом з тим, він демонструє можливість створювати образи у стилі ЕтноМода. Проєкт виховує у дітей нове мислення: осмислене вживання сталого матеріалу у повсякденному житті, а також привнесення давніх технік крою у сучасний молодіжний одяг та дизайн. Діти, які беруть участь у проєкті (в тому числі діти з інвалідністю) безкоштовно отримують професію у галузі індустрії моди та дизайну, а частина з них вже заснували власні бренди.

 

У 2018-му ми ініціювали довгостроковий освітній соціальний проєкт «Zero Waste FashionUA», який складається з кількох напрямів:

  • Безкоштовна професійна освіта на базі нашої школи;
  • Участь у міжнародних виставках та міжнародному конкурсі молодих дизайнерів;
  • Партнерська співпраця, включно зі сталими українськими дизайнерами,  брендами та торгівельними марками (еко-брендами).

Результат:

Основними продуктом проєкту є освітня програма сталого розвитку за системою «zero waste»: 

  • методичний посібник (у друкованій та  електронній версіях);
  • навчальні відеоуроки з пошиття п’яти базових конструкцій одягу (2 моделі спідниць, сукня, штани та кофта);
  • серія майстер-класів з переробки вживаного одягу.

 ВСІ створені навчальні матеріали викладені в електронному форматі – для вільного безкоштовного використання.

Основними досягненнями навчальної літньої програми для підлітків (фокус-група – 9 дівчат віком 9-13 років, які мріють стати дизайнерами та підтримують і популяризують принципи свідомого споживання та Sustainable Fashion) стали:

  • розроблені перші капсульні колекції одягу (9 колекцій, кожна складаються з 6 образів) за принципом національного українського традиційного крою та з урахуванням світової спадщини систем крою без залишків. 
  • власноруч відшиті власні дизайнерський луки, які стали «візитівками» їх колекції (26 одиниць одягу та 9 аксесуарів). Для пошиття колекції були використані лише натуральні екологічні матеріали вітчизняного виробництва – льон та конопля, що відповідають сучасному розумінню усвідомленого споживання. 

Для популяризації свідомого споживання та Sustainable Fashion створений еко-одяг був продемонстрований на 2-ох професійних фотосесіях та 2-ох показах дитячої моди.

Літню освітню програму  «Zero Waste FashionUA» підтримав Український культурний фонд.

Категорія: Платнета

Претендент:

Школа кравецької майстерності й дизайну «Tailors School»

tailor logo

Про компанію:

Школу кравецької майстерності й дизайну «Tailors School» було створено у 2016 році. 

  • За цей час 30 випускників Школи відкрили власний успішний бізнес.
  • 10 учениць/випускниць Школи взяли участь у Міжнародних конкурсах молодих дизайнерів.

Цілі Сталого Розвитку

GOALS_Ukr-04
GOALS_Ukr-08
GOALS_Ukr-12
GOALS_Ukr-17

Партнери

ГО New Fashion Zone

International Women’s Club of Kyiv (IWCK)

ТМ «Зерно»

Міжнародні виставки  ‎Handmade – Expo та Эко Экспо

Fashion show StarKids

Дитячий продюсерський центр Babyphotostars

UKRAINIAN KID’S FASHION WEEK в Києві

ГО  Відчуй

Київська Мала академія наук учнівської молоді

ГО  ФЕШН.ЮА