Національна платформа “Всеукраїнська школа онлайн” (ВШО)


Період впровадження проєкту:
2018 – до сьогодні
Завдання:
Поширення COVID-19 та перехід на дистанційне навчання позбавили багатьох учнів доступу до якісної освіти. Згідно з дослідженням Українського центру оцінювання якості освіти, наприкінці першої хвилі 79% вчителів мали потребу вдосконалити методику організації дистанційного навчання, а 72% директорів шкіл повідомили, що найскладнішим було налагодити зв’язок з учнями. Необхідно було створити для кожного українського учня, незалежно від місця проживання, ресурсів та можливості підтримати зв’язок зі своїми вчителями, рівний доступ до знань, а також забезпечити вчителів якісними навчальними матеріалами та методичною підтримкою.
Рішення:
Єдина національна платформа для змішаного та дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн”.
Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України.
Функціонал платформи:
- відеоуроки, тести, завдання для самостійної роботи для учнів 5–11 класів
- методичні рекомендації для вчителів щодо організації уроків за умов змішаного та дистанційного навчання
- особистий кабінет учня і вчителя (віртуальний клас), де можна відстежувати прогрес та виконання завдань
- мобільні застосунки
Результат:
Наразі платформа ВШО має понад 183 тисяч зареєстрованих користувачів, з них 135 тисяч учнів, 39 тисяч учителів та 9 тисяч слухачів. Кожен шостий учитель 5–11 класів та понад 50% шкіл користуються ВШО за даними МОН. Усього платформу відвідало більше ніж півмільйона користувачів з понад 120 країн світу. Більш як 4,2 тисячі користувачів завантажило додаток з Google Рlay Market, Apple App Store та Huawei AppGallery.
Вплив на розвиток суспільства
Окрім доступу до освіти під час пандемії, ВШО допомагає дітям з тимчасово окупованих територій, а також тим, хто опинився закордоном, перебувати в українському навчальному полі. Більше ніж 6 тисяч зареєстрованих користувачів проживають у ТОТ.
Інноваційність проєкту
Платформа “ВШО” відповідає найкращим світовим практикам дистанційного навчання. Естонія, Китай та інші освітні супердержави мають власні національні платформи.
ВШО побудована за принципом мікронавчання. Кожен урок складається з короткого наочного відео 8–10 хвилин, тесту, вправ та матеріалів до самопідготовки.
Це дає змогу динамічно змінювати форми активності учня та утримувати увагу.
Взаємодія учнів та учителя відбувається через кабінет учителя, який дає змогу об’єднувати дітей у класи, призначати курси та відстежувати прогрес.
Змішане навчання – поєднання офлайн- та онлайн-форматів – визнане найефективнішим засобом навчання.
Партнерство
ВШО є прикладом державно-приватного партнерства уряду, міжнародних та громадських організацій та відповідального бізнесу. Держава виступила як замовник та головний експерт з якості, “Освіторія” – як виконавець, ЮНІСЕФ забезпечили експертний супровід та навчання вчителів ВШО з питань інклюзії. Три мобільних оператори забезпечили безплатний мобільний трафік для користування ВШО (вебверсія та додатки), Creative States – приміщення для знімань. Функціонал «Кабінет учителя» та мобільні застосунки реалізовано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Сталість проєкту
ВШО потрібна як на карантині, так і в класі. Кожен елемент може бути використаний окремо на уроці, для закріплення і повторення матеріалу, а також щоб надолужити прощені через хворобу або з інших причин уроки.
У планах – забезпечити контент на увесь навчальний рік та доповнити його новими предметами. Наразі триває процедура узгодження подальших робіт.
Категорія: Суспільство
Претендент:
Громадська спілка “Освіторія”

Про компанію:
Громадська спілка «Освіторія» — це неприбуткова організація, що розвиває освіту в Україні через створення інноваційних освітніх проєктіва закладів, розвиток вчителів, навчання дітей в інтернатах, створення платформ для дистанційного навчання та системну роботу у напрямі реформування освіти.
Цілі Сталого Розвитку




Партнери:
Міністерство освіти і науки України
Український інститут розвитку освіти
Міністерство цифрової трансформації України
ДП “Дія”
ЮНІСЕФ
Міжнародний фонд “Відродження”
Швейцарія в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich
Телекомунікаційні компанії “Київстар”, Vodafone та Lifecell
Creative States