«Бачити невидиме». Проект для підтримання дітей з вадами зору

«Бачити невидиме». Проект для підтримання дітей з вадами зору

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

2020–2021

Завдання:

80–90% інформації про навколишній  світ людина отримує через зір. За даними ВОЗ, близько 285 мільйонів людей у світі має порушення зору. 

За неофіційними даними, в Україні – це приблизно 300 тисяч людей, із яких близько 40 тисяч сліпих. Кількість дітей до 18 років з порушенням зору та сліпотою, згідно зі статистичними даними, 11.5 тисяч.  Проблема дитячої сліпоти й порушення зору посідає 4 місце серед основних причин інвалідності дітей (7.7%). 

Наразі в Україні функціонують 12 спеціалізованих загальноосвітніх шкіл-інтернатів для сліпих дітей, 24 – для дітей зі зниженим зором. Деякі учні навчаються дома, а деякі здобувають інклюзивну освіту.  

В Україні бракує сучасних книжок  та технологій для дітей та інших людей із вадами зору через їхню високу собівартість та низький рівень життя в Україні.  Сліпоту вважають найтяжчою формою інвалідності, незрячим людям дуже важко інтегруватись у сучасне суспільство та реалізуватися в ньому.

Рішення:

Для дітей із вадами зору  одним зі способів отримання інформації є шрифт Брайля, рельєфно-крапковий тактильний шрифт, який використовується для написання та читання.  

АТ «УКРСИББАНК» реалізовує благодійну програму «Світ на дотик» разом із Міжнародним БФ «Здоров’я майбутнього» з 2016 року, даючи змогу дітям із вадами зору спілкуватись без обмежень і кордонів і читати сучасну  літературу, надруковану шрифтом Брайля. Одна друкована сторінка звичайної книги дорівнює трьом сторінкам, написаним шрифтом Брайля. 

У межах цієї програми в дітей з’явилась нагода читати казки, «Абетку», сучасні книги для підлітків, а також книжки з аудіосупроводом, які сприяють розвитку екологічної культури та дослідженню явищ природи,  що має  розвивальний  та лікувально-профілактичний вплив.

Інструментом заміщення або доповнення візуальної інформації є аудіодискрипція зображень та відео (тифлокоментування)  – мультимедійна технологія для реабілітації незрячих, яка розпізнає звукову доріжку фільму та відтворює звуком опис того, що з’являється на екрані. 

Ці проєкти дають нагоду дітям з вадами зору побачити світ таким, яким його бачать однолітки без інвалідності.

Результат:

У 2020–2021 роках для дітей та підлітків з вадами зору реалізовано проєкт «Бачити невидиме» в межах благодійної програми «Світ на Дотик»:

  • Випуск книги «Гаррі Поттер і таємна кімната» у 5 частинах (Дж. Роулінг) рельєфно-крапковим шрифтом Брайля (500 екземплярів). 
  • Книгу отримали 25 закладів України,  які  працюють з дітьми з повною або частковою втратою зору. 
  • Книга доступна  для безплатного замовлення в «Онлайн-бібліотеці книг шрифтом Брайля для дітей»  на сайті www.brailem.com
  • Створено унікальний продукт – аудіодискрипцію  до кінофільму «Гаррі Поттер і таємна кімната»; 
  • 4 березня 2021 р. відбувся всеукраїнський безплатний онлайн-перегляд фільму з аудіодискрипцією для дітей з вадами зору. Кінофільм одночасно дивилось приблизно 1000 дітей з особливими потребами. 

Категорія: Суспільство

Претендент:

Акціонерне товариство «УКРСИББАНК»

ukrsibbank

Про компанію:

UKRSIBBANK BNP Paribas Group – один з лідерів банківського сектору в Україні, що працює на українському ринку з 1990 року. Компанія прагне зробити фінансове життя клієнтів успішним, безпечним і простим.

Цілі Сталого Розвитку

1
3
4
10

Партнери:

Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього»