Агро Варта


Період впровадження проєкту:
2019 – триває
Завдання:
Сьогодні в Україні тару з-під засобів захисту рослин здебільшого викидають (у лісосмуги, водні об’єкти) або повторно використовують для виготовлення фальсифікату. Це значно підвищує ризики забруднення довкілля та негативно впливає на здоров’я людини. У всіх цивілізованих європейських країнах таку тару переробляють чи утилізують. Тому цей проєкт об’єднав світових виробників, щоб запровадити європейський механізм утилізації в Україні. Проєкт розв’язує практичні проблеми поводження з тарою.
Основні завдання проєкту:
- Підвищити рівень та обсяги перероблення/утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
- Створити ефективну систему логістики та комунікації на ринку утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
- Напрацювати практичні механізми взаємодії всіх суб’єктів ринку утилізації використаної тари з-під ЗЗР для подальшого впровадження на законодавчому рівні.
- Підвищити інвестиційну привабливість ринку для побудови нових підприємств зі збирання, сортування, перевезення, зберігання, перероблення й утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
- Створити прозорі та зрозумілі правила гри для всіх учасників ринку.
- Підвищити рівень соціальної відповідальності користувачів ЗЗР.
- Поліпшити стан довкілля через запровадження ефективних та прозорих механізмів збирання та перероблення порожньої тари з-під ЗЗР
Рішення:
Проєкт пропонує запуск онлайн-платформи, яка дасть змогу налагодити й оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку, а також відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари в категорію відходів до моменту її перероблення чи утилізації. Саме через вебмайданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства тощо) зможуть сформувати онлайн-заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) – опрацювати таку заявку та зібрати, перевезти, зберегти, переробити та утилізувати використану тару з-під ЗЗР.
У межах проєкту напрацьовано критерії для компаній, що здійснюють операції з небезпечними відходами, зокрема з тарою. Критерії умовно поділяються на екологічні, технічні (стосуються технології перероблення тари), критерії щодо автотранспорту, який здійснює перевезення, а також юридичні та репутаційні. Застосування цих критеріїв дасть змогу досягти високого рівня надання послуг операторами, які обробляють заявки та проводять операції з відходами.
Проєкт також передбачає налагодження комунікації з усіма учасниками ринку.
Унаслідок проєкту, компанії-учасниці, що є соціально відповідальними, зможуть забезпечити належне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР відповідно до європейських стандартів, а держава має отримати чіткі та прозорі правила функціонування ринку використаної тари, які зможуть згодом лягти в основу принципово нового законодавства.
Результат:
- 28 серпня 2020 року проєкт отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії учасників проєкту.
- У лютому 2021 року внаслідок відкритого та прозорого відбору компаній, що будуть здійснювати збір та перероблення тари з-під ЗЗР, обрано дві компанії, які відповідають критеріям, а також стандартам ЄС та національному законодавству у сфері поводження з небезпечними відходами.
- 6 квітня 2021 року укладено багатосторонні Угоди між усіма учасниками проєкту та відбувся практичний старт проєкту.
- У червні 2021 року відбувся запуск онлайн-платформи, що дає змогу миттєво оформити заявку на збір та перероблення тари.
- Наразі триває фаза практичної реалізації проєкту, нарощування обсягів збору тари від споживачів ЗЗР.
- Реалізується інформаційна кампанія для популяризації проєкту.
Категорія: Планета
Претендент:
BASF в Україні

Про компанію:
Концерн BASF – лідер світової хімічної галузі. Компанія створює хімію для сталого майбутнього. Вона поєднує економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю. Близько 117 000 співробітників компанії роблять свій внесок в успіх клієнтів практично в кожному секторі та кожній країні світу.
Цілі Сталого Розвитку



Партнери:
ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА», Європейська Бізнес Асоціація