Агро Варта

Агро Варта

1200px-Flag_of_Ukraine.svg

Період впровадження проєкту:

2019 – триває

Завдання:

Сьогодні в Україні тару  з-під засобів захисту рослин здебільшого викидають (у лісосмуги, водні об’єкти) або повторно використовують для виготовлення фальсифікату. Це значно підвищує ризики забруднення довкілля та негативно впливає на здоров’я людини. У всіх цивілізованих європейських країнах таку тару переробляють чи утилізують. Тому цей проєкт об’єднав світових виробників, щоб запровадити європейський механізм утилізації в Україні. Проєкт розв’язує практичні проблеми поводження з тарою.

Основні завдання проєкту:

 1. Підвищити рівень та обсяги перероблення/утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
 2. Створити ефективну систему логістики та комунікації на ринку утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
 3. Напрацювати практичні механізми взаємодії всіх суб’єктів ринку утилізації використаної тари з-під ЗЗР для подальшого впровадження на законодавчому рівні.
 4. Підвищити інвестиційну привабливість ринку для побудови нових підприємств зі збирання, сортування, перевезення, зберігання, перероблення й утилізації використаної тари з-під ЗЗР.
 5. Створити прозорі та зрозумілі правила гри для всіх учасників ринку.
 6. Підвищити рівень соціальної відповідальності користувачів ЗЗР.
 7. Поліпшити стан довкілля через запровадження ефективних та прозорих механізмів збирання та перероблення порожньої тари з-під ЗЗР

Рішення:

Проєкт пропонує запуск онлайн-платформи, яка дасть змогу налагодити й оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку, а також  відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари в категорію відходів до моменту її перероблення чи утилізації. Саме через вебмайданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства тощо) зможуть сформувати онлайн-заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) опрацювати таку заявку та зібрати, перевезти, зберегти, переробити та утилізувати використану тару з-під ЗЗР.

У межах проєкту напрацьовано критерії для компаній, що здійснюють операції з небезпечними відходами, зокрема з тарою. Критерії умовно поділяються на екологічні, технічні (стосуються технології перероблення тари), критерії щодо автотранспорту, який здійснює перевезення, а також юридичні та репутаційні. Застосування цих критеріїв дасть змогу досягти високого рівня надання послуг операторами, які обробляють заявки та проводять операції з відходами.  

Проєкт також передбачає налагодження комунікації з усіма учасниками ринку.

Унаслідок проєкту, компанії-учасниці, що є соціально відповідальними, зможуть забезпечити належне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР відповідно до європейських стандартів, а держава має отримати чіткі та прозорі правила функціонування ринку використаної тари, які зможуть згодом лягти в основу принципово нового законодавства.

Результат:

 • 28 серпня 2020 року проєкт отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії учасників проєкту.
 • У лютому 2021 року внаслідок відкритого та прозорого відбору компаній, що будуть здійснювати збір та перероблення тари з-під ЗЗР, обрано дві компанії, які відповідають критеріям, а також стандартам ЄС та національному законодавству у сфері поводження з небезпечними відходами.
 • 6 квітня 2021 року укладено багатосторонні Угоди між усіма учасниками проєкту та відбувся практичний старт проєкту.
 • У червні 2021 року відбувся запуск онлайн-платформи, що дає змогу миттєво оформити заявку на збір та перероблення тари.
 • Наразі триває фаза практичної реалізації проєкту, нарощування обсягів збору тари від споживачів ЗЗР.
 • Реалізується інформаційна кампанія для популяризації проєкту.

Категорія: Планета

Претендент:

BASF в Україні

basf

Про компанію:

Концерн BASF – лідер світової хімічної галузі. Компанія створює хімію для сталого майбутнього. Вона поєднує економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю. Близько 117 000 співробітників компанії роблять свій внесок в успіх клієнтів практично в кожному секторі та кожній країні світу.

Цілі Сталого Розвитку

12 (1)
15
17

Партнери:

ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА», Європейська Бізнес Асоціація