Друзі, вітаю!

Цього року ми відзначили п’ятиріччя з моменту перезапуску Мережі Глобального договору ООН в Україні. Сьогодні ми пишаємося тим, що понад 100 українських компаній та організацій доєдналося до нашої мережі. І за це усім вам величезна подяка! Ви звітуєте про прогрес із втілення Десяти принципів Глобального договору ООН та реалізації Цілей сталого розвитку. Ви є взірцем для інших компаній. Разом із вами ми будуємо екосистему сталості в нашій країні, створюємо приклади проривних інноваційних рішень, здатних змінювати світ на краще. Ми вчимося самі та навчаємо інших. Ми виводимо наші компанії на міжнародний рівень презентації досягнень у сферах захисту прав людини, трудових відносин, екології та протидії корупції. Ми разом змінюємо імідж країни з країни третього світу на країну з високим людським капіталом, інноваціями та захищеними природними ресурсами.

За п’ять років нам вдалося побудувати міцний фундамент. Настав час дістатися вершини. Нам залишилося менше десяти років до закінчення терміну з досягнення Цілей сталого розвитку. А це означає, що не можна продовжувати вести бізнес «як зазвичай». Необхідно включити сталий розвиток в стратегію компаній та всі її операційні процеси. Потрібно рухатися разом зі всією світовою спільнотою у бік визначення науково-обґрунтованих цілей, здатних свідчити про правдиву карбонову нейтральність.

Для досягнення Цілей сталого розвитку нам вкрай важливі інновації. Ми пишаємося нашими партнерством з інноваційними хабами і закликаємо всі бізнеси зосередитися на пошуку нових рішень існуючих проблем. Завдяки підтримці проривних стартапів можна перетворити власний бізнес на взірець для світу. А підтримавши ідеї власних співробітників, можна отримати надзвичайно важливі покращення бізнесу.

Сталий розвиток – це про лідерство! Нам просто працювати з компанією, коли керівник розуміє та підтримує рух сталого розвитку у власній компанії, надихає своїх працівників. Нам просто працювати, коли в компанії є команда небайдужих працівників, які хочуть бачити сенс своєї роботи і її позитивний вплив на більш широке коло: інших працівників, громаду, країну. Через наші освітні програми SDG Ambition, Young SDG Innovators, Target Gender Equality, Anti-Corruption Collective Action ми допомагаємо розкрити такий потенціал серед різних категорій працівників, залучити їх до створення та реалізації стратегії сталого бізнесу. Нам вкрай важлива ваша підтримка, лідери!

Всі наші здобутки були б неможливими без моєї молодої і цілеспрямованої команди! Я вдячна всім і кожному за те, що робите Глобальний договір ООН в Україні потужним рушієм змін. Попереду у нас перший глобальний форум Uniting Business Live Europe, право на проведення якого ми вибороли на глобальному рівні. Чекаємо всіх  учасників та партнерів 5 квітня 2022 року. Будемо разом звітувати про наші здобутки, демонструвати проривні ідеї та заводити нові партнерства.

Ми формуємо стале майбутнє! Будьте його частиною!

Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні

Тетяна Сахарук