Дорогі друзі!

    Цьогоріч ми відсвяткували 75-ту річницю заснування Організації Об’єднаних Націй та 20-ту річницю Глобального договору ООН. На жаль, ці визначні дати припали на час глобальних трансформацій, пов’язаних із пандемією COVID-19. І саме зараз, чи не вперше за останнє десятиліття, абсолютно всі представники бізнесу, як великого, так і малого, голосно заговорили про стабільність і всеохопну мобілізованість як основу і запоруку успішного розвитку бізнесу та економіки.

Ми, як найбільша у світі ініціатива відповідального бізнесу, пишаємося тим, що вже декілька років поспіль працюємо над розширенням мережі учасників Глобального договору ООН в Україні і можемо поділитися зі світом новими ідеями та прикладами успішних практик.

Пандемія не сприяла бізнес-компаніям у покращенні показників сталого розвитку, але, незважаючи на це, вони впевнено та наполегливо працювали і змогли досягти значних результатів, об’єднавшись заради вирішення глобальних викликів.

У цьому виданні ми презентуємо кейси фіналістів кампанії Partnership for Sustainability Award – успішні приклади сталого партнерства. Кейси, зібрані у цьому виданні, доводять, що навіть у кризовій ситуації свідомі українські та закордонні компанії готові реалізовувати неймовірні проєкти, що вже у близькому майбутньому будуть змінювати наше суспільство на краще.

2020-й був щедрим на проєкти. Так, ми провели першу хвилю міжнародної програми Young SDG Innovators. Старт програми відбувся на WEB-саміті в Лісабоні, а закінчення святкували на Саміті лідерів ГД ООН.  Рішення однієї з бізнес-команд було визнане найбільш потенційним для масштабування на глобальному рівні.

Ми започаткували та провели першу освітню програму IT nation. Мета програми безкоштовної онлайн ІТ-освіти для жителів Донецької та Луганської областей полягає у тому, щоб трансформувати регіон із суто промислово-економічного на такий, що пріоритизує людський капітал та інновації. Навчання на платформі пройшли понад 2,5 тисячі людей різного віку, від 15 до 60 років. Курс відповідає загальнонаціональним цілям формування інформаційного суспільства. Крім того, переймаючись долею випускників програми, ГД ООН уклав меморандуми з понад десятьма компаніями, які зобов’язуються працевлаштувати наших випускників.

Цього року ми запустили ще дві міжнародні програми: SDG Ambition та Anti-Corruption Collective Action. Програма SDG Ambition пропонує бізнесам допомогу у розумінні Цілей сталого розвитку та механізмів вбудови Цілей у стратегічну та операційну діяльність компанії. Anti-Corruption Collective Action – це довгострокова ініціатива, спрямована на об’єднання всіх зацікавлених сторін та випрацювання рішень для подолання корупції у нашій країні.

Також, разом зі Спілкою українських підприємців, ми започаткували Клуб зі сталого розвитку, покликаний наблизити український бізнес до питань соціальної відповідальності.

Одним із головних наших цьогорічних досягнень стало успішне звітування перед світовою спільнотою про результати у досягненні Цілей сталого розвитку. Минуло п’ять років з моменту, коли  світова спільнота визначила зазначені Цілі і поставила перед собою завдання реалізувати їх до 2030-го року.

Так, у 2020-му році Україна вперше подала на Політичний форум з питань сталого розвитку свій Національний добровільний огляд. Документ було підготовано Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а Глобальний договір ООН в Україні зібрав найкращі практики приватного сектору щодо реалізації українськими компаніями кожної з Цілей сталого розвитку та надав їх для підготовки звіту на державному рівні. 

Відзначаючи 75-ту річницю ООН, лідери бізнес-структур з понад 100 країн підтримали мультилатералізм. Більше тисячі генеральних директорів компаній продемонстрували свою підтримку ООН, підписавши Заяву лідерів бізнесу про оновлене глобальне співробітництво. Заява зібрала підписи деяких найбільших світових брендів, разом із сотнями інших великих, малих та середніх підприємств, що є учасниками Глобального договору ООН. Компанії з України також долучилися до цієї світової ініціативи.

У дусі оновленої глобальної співпраці державні та приватні установи повинні показати свою відповідальність, етичність, всеохопність і прозорість.

Очікуємо, що наступного року найбільша мережа відповідальних бізнесів поповниться безпрецедентною кількістю нових учасників!

Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні

Тетяна Сахарук